Letošní ročník 24h Le Mans odstartuje John Elkann z Ferrari

Startérem letošního ročníku slavného závodu bude předseda představenstva Ferrari John Elkann.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Letošní ročník 24h Le Mans odstartuje John Elkann z Ferrari | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Letošní ročník Le Mans byl kvůli pandemii odložen na srpen. Start je na okruhu la Sarthe naplánován na 21. srpna v 16:00. Na startovní rovince ho odmává předseda představenstva Ferrari John Elkann. 

Vozy Ferrari závodí v Le Mans dlouhodobě v kategoriích GT, ale v roce 2023 se vrátit také do královské kategorie hypercarů.

Sázka na jistotu. Program Ferrari v LMH zajistí AF Corse

Sázka na jistotu. Program Ferrari v LMH zajistí AF Corse

„Mávat vlajkou, která zahajuje 24 hodin Le Mans, jeden z nejslavnějších automobilových závodů na světě, je pro mě opravdu výjimečná pocta plná emocí,“ řekl Elkann. 

„Le Mans je mnohem více než jen výzva v podobě mechanické vytrvalosti. Je to jedinečný časový prostor, který připomíná největší závodní soupeření minulosti a každý rok vytváří nové příběhy a legendy. Historie Ferrari, která nás s těmito 24 hodinami také spojuje, je historií vášně, vzrušení a úspěchů v Le Mans, která začala v roce 1949. Především je to však příběh inovací, technologické odvahy a dramatických sportovních výzev na té nejvyšší úrovni.“

„To vše také vysvětluje naše nedávné rozhodnutí vrátit Ferrari v roce 2023 do třídy hypercarů a do Le Mans. Letošní netrpělivě očekávaný závod přivítá zpět fanoušky, jejichž přítomnost je pro jeho kouzlo tak zásadní. Rád bych poděkoval Automobile Club de l'Ouest za jeho neuvěřitelnou práci a samozřejmě za tuto výjimečnou výsadu odstartovat čtyřiadvacetihodinovku v roce 2021.“

Slavná závod v minulosti odmávala řada různých osobností – jezdců, šéfů automobilek, politiků, sportovců, herců a v roce 2008 dokonce astronauti. V souvislosti s Ferrari to byl v roce 2009 Luca di Montezemolo a v roce 2014 Fernando Alonso.

V minulosti startovali závod také třeba Henry Ford II., Giovani Agnelli, Jacky Ickx, Alain Delon, Brad Pitt nebo Chase Carey.

Váš názor Další článek: Ferrari dokončilo nový simulátor. Je to naprostá špička v oboru, zní z Maranella