Letošní renault je lepší než loňský, chybí mu ale přilnavost a přítlak

Letošní model Renaultu je podle Daniela Ricciarda lepší, než s jakým francouzská stáj závodila v loňské sezóně formule 1. Přesto je na něm potřeba ještě zapracovat v některých oblastech.
Letošní renault je lepší než loňský, chybí mu ale přilnavost a přítlak

Ricciardo zakončil předsezónní testy třetím nejrychlejším časem v posledním dni na okruhu v Barceloně a podle svých slov byl velmi blízko tomu, aby z vozu dostal maximum.

Australan si pochvaluje zlepšení Renaultu během zimní přestávky, kdy vyzdvihl lepší vyvážení vozu.

„Zlepšili jsme celkové vyvážení našeho vozu. Mám pocit, že zadní část je lepší. Byli jsme schopni mít lepší výjezd ze zatáčky, takže tady nastalo zlepšení. Spolehlivost je zatím dobrá. Na to se Renault tento rok opravdu zaměřoval a zatím je to dobré,“ řekl Ricciardo.

„Slabé stránky vozu. Když se podíváme na kolo (Valtteriho) Bottase, a celkově to srovnáme například s Mercedesem, mají hodně přilnavosti vzadu i vpředu. Vypadá to, že zatáčkou mohou projet opravdu rychle a v nájezdu do ní mohou být agresivní. Zadní část drží, ale stejně tak přední. My tedy potřebujeme lepší přilnavost a více přítlaku.“

Ricciardo prožívá s Renaultem „normálnější“ testy než vloni

Ricciardo prožívá s Renaultem „normálnější“ testy než vloni

Ricciardo také cítí, že Renault zapracoval na oblastech, ve kterých měl problémy s loňským modelem.

„Je tu lepší zavěšení, které pomůže na hrbolatých částech okruhu. Na této trati (v Barceloně) to nezjistíte, protože je velmi hladká a obrubníky jsou ploché. Musíme proto jet do Melbourne na hrbolatý a drsný povrch, abychom zjistili, jestli je to lepší,“ dodal.

Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Další článek: Sport by měl být fér, formule 1 ale není, říká Grosjean

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.