Letošní problémy udělají z McLarenu silnější tým, věří Button

Jenson Button dokázal najít pozitiva v letošní obtížné sezóně, ve které McLaren bojuje s nekonkurenceschopným vozem.
Letošní problémy udělají z McLarenu silnější tým, věří Button

McLaren MP4-28 od začátku sezóny nestačí na přední vozy a žádná vylepšení na tom nic zásadního nezměnila. To vede tým k většímu úsilí, což podle Buttona není na škodu.

"Když máte problémy, začnete se zabývat těmi nejmenšími detaily, a když to všechno dáte dohromady, může to znamenat velký rozdíl," cituje britského jezdce Autosport. "Možná kdybychom letos pokračovali, vyhráli bychom pár Grand Prix, příští rok bychom vyhráli pár Grand Prix, další rok pár Grand Prix..."

McLaren měl možnost pokračovat s loňským vozem, který vyhrával závody. Ale rozhodl se ho zásadně přepracovat, což ho dostalo do současných problémů.

"Zatímco teď, když máme špatnou sezónou a snažíme se řešit všechny detaily, zlepšovat vše a pracovat na všech detailech, udělá nás to podle mě silnějším týmem pro příští rok," pokračoval Button.

"Zjistili jsme to už dřív, v roce 2009. Myslím, že je to pro naši budoucnost pozitivní. Když si procházíte špatným obdobím, bolí to, ale z dlouhodobého hlediska vám to pomůže."

Další článek: Ferrari popírá zájem o Räikkönena, na trh s jezdci se nedívá

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.