Letošní mclaren má „zcela zjevné slabiny“, říká Norris

Lando Norris přiznal, že tým McLaren během předsezónních testů formule 1 objevil některé „zcela zjevné slabiny“ letošního modelu MCL35.
Letošní mclaren má „zcela zjevné slabiny“, říká Norris

McLaren sice z pohledu časů nepatřil k nejrychlejším, ale zato po Mercedesu a Ferrari obsadil třetí místo v počtu odjetých kol. Tým je s testy sice spokojen, Norris však poukazuje na první náznaky toho, v jakých oblastech McLaren ztrácí.

„Když zvážím, jak vyrovnaný je střed pole a jak těsné to bylo vloni, tak pokud máte nějaké slabiny, je to samozřejmě starost. Musíte pracovat na každé drobnosti. Každý tým má slabiny a je to jen o jejich minimalizaci,“ říká Norris.

Šéf McLarenu po prvních testech: Nejlepší start za poslední roky

Šéf McLarenu po prvních testech: Nejlepší start za poslední roky

„Myslím, že naše slabá místa jsou pro nás zřejmá, budeme na nich pracovat, snad je minimalizujeme a možná z nich uděláme naše silné stránky.“

McLaren by chtěl navázat na čtvrté místo z loňského Poháru konstruktérů, kdy byl nejlepším týmem ze středu pole.

Podle Norrise však tým ještě neobjevil plný potenciál letošního vozu. „Nemyslím si, že jsme už objevili skutečný potenciál. Rozumíme mu (autu), je tu ale spousta věcí, na kterých musíme zapracovat,“ řekl.

„Máme silné a slabé stránky. Slabiny jsou nám zcela zřejmé, před Austrálií na nich proto musíme zapracovat, pak si můžeme věřit. Jsou jiné věci, ve kterých jsme si jistí, přes zimu jsme se dost zlepšili,“ dodal.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Sport 2 uvede reprízy pěti loňských závodů

11:56 | Charouz Racing System získal první letošní stupně vítězů. V závodě F2 dojel Louis Delétraz na druhém místě. Vyhrál Brazilec Felipe Drugovich.
14:26 | Asociace jezdců grand prix (GPDA) jednala o rasismu. Podle závěrů má každý jezdec právo vyjádřit podporu ukončení rasismu svým vlastním způsobem (nebude tedy žádné organizované pokleknutí apod.)
4. července | První série 4 tisíc testů na COVID-19 v paddocku byla negativní...
3. července | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink Hamilton (1:04.816)
2. trénink Hamilton (1:04.501)
Sobota 4. července 2020
3. trénink Hamilton (1:04.130)
Kvalifikace Bottas (1:02.939)
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10