Letošní Max byl nejvyzrálejší, říká Marko. Příští rok může být náš

Helmut Marko je optimista, pokud jde o příští rok. Chválí Maxe Verstappena i Hondu.
Letošní Max byl nejvyzrálejší, říká Marko. Příští rok může být náš

Helmut Marko před začátkem sezóny odhadoval, že Red Bullu vyhraje pět závodů. Nakonec z toho byly tři vítězství. Red Bullu se letos nevedlo špatně.

„Mercedes je samozřejmě favoritem, ale myslím si, že rok 2020 může být náš rok,“ řekl Helmut Marko pro nizozemský web Formule 1.

„Pro Maxa to byla velmi vyzrála sezóna. Je to nejvyzrálejší Max, jakého jsme kdy viděli. Víme také, co můžeme očekávat od Hondy. Zatím splnili to, co nám slíbili.“

Honda se Verstappenovi omlouvá za problémy v Abú Dhabí

Honda se Verstappenovi omlouvá za problémy v Abú Dhabí

Jak bude vypadat příští sezóna z hlediska rozložení sil nevíme, ale co víme už dnes určitě – bude ve znamení mnoha spekulací. Jezdcům špičkových týmů bude končit smlouva. Týká se to také Verstappena. Mohl by přestoupit jinam?

„Nevím, jestli bychom měli mluvit se všemi, ale měli bychom alespoň mluvit s nejlepšími týmy,“ řekl Jos Verstappen o Maxově budoucnosti pro televizi Ziggo Sport.

„Pravidla zůstávají stejná, takže existuje větší šance, že Red Bull může bojovat už od začátku příštího roku. Naděje jsou dobré, ale uvidíme, jak se věci vyvinou.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Drobné změny pravidel: šachovnicový prapor a konec zakrývání vozů během testů

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.