Letošní kalendář se bude ještě měnit

Formule 1 bude muset pozměnit letošní kalendář. Situaci stále ovlivňují cestovní omezení kvůli pandemii koronaviru.
Foto: Getty Images
Letošní kalendář se bude ještě měnit | Foto: Getty Images

Formule 1 už zrušila závod v Kanadě. Nahradit ho mělo Turecko, ale i to bylo zrušeno kvůli nutnosti karantény po návrtu z Turecka do Velké Británie. Zatím posledním zrušeným závodem zůstává Singapur. Náhrada za něj zatím není, takže minimálně jedno oznámení nás čeká.

Singapur by mohl být nahrazen Tureckem. Nachází se blízko Soči, kde se pojede o týden dříve a Istanbul Park rozhodně zájem má.

„Plánování je obtížnější než v loňském roce. Regulace cestování a karantény se neustále mění,“ řekl šéf F1 Stefano Domenicali pro Auto Motor und Sport.

Ve skutečnosti může být změn více. Otazníky visí nad Japonskem. Pokud proběhnou olympijské hry, zvýší se i šance na uspořádání závodu. V ohrožení jsou ale také závody v Austrálii a Brazílii.

Jako možné náhrady případných zrušených závodů se uvádí kromě zmíněného Turecka také Malajsie, Čína, druhý závod v USA (v Austinu nebo Indianapolis).

Další článek: MiniDrivers a GP Ázerbájdžánu 2021

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.