Letošní auto Williamsu je v základu dobré, říká po rezignaci Michael

Navzdory problémům z úvodu sezóny je technický ředitel Williamsu Sam Michael přesvědčený, že stačí málo, a FW33 bude plnit cíle, které má.
Letošní auto Williamsu je v základu dobré, říká po rezignaci Michael

"Myslím, že tým není daleko od slušné pozice s tímto vozem a využití inovací v designu, jako je naše převodovka," řekl Michael pro Autosport. "Chce to jen pár malých kroků a FW33 bude konkurenceschopné. A máme připravenou sérii úprav vozu pro příští tři nebo čtyři závody, aby se nám to podařilo."

Za problémy Williamsu z úvodu sezóny stojí podle Michaela nová převodovka. "Ve srovnání s ostatními týmy jsme postavili KERS s minimem zdrojů a v závodech s ním nemáme vůbec žádné problémy. Ale hodně problémů jsme měli v zimních testech," připomněl. "Výroba nejmenší převodovky až moc zatížila naše zdroje, ale od naší předchozí převodovky jsme potřebovali velké zlepšení. Vyplatí se to příští rok, protože plánujeme nasadit převodovku 2012 už letos, aby byla zcela připravená pro závody ještě před koncem roku. Tato práce a stabilní platforma KERS v průběhu další zimy týmu hodně pomůžou."

Nezávisle na konečném výsledku Michael zůstane u Williamsu jen do konce roku, ale s týmem se nerozchází ve zlém. Chce mu pomoci k co nejlepším výsledkům v letošní sezóně a dokonce pokračuje i na projektech 2012 a 2013, protože náhradu za něj tým zatím nemá. Představenstvo Williamsu mu dokonce nabídlo, aby v Grove zůstal v jiné roli.

"Adam (Parr) a Frank (Williams) mi nabídli novou roli v rámci společnosti, ale já jsem odmítl, protože se domnívám, že by to nebylo férové vůči nově příchozím inženýrům," vysvětloval. "Potřebují volné ruce, aby mohli rozhodnout, co je v (technickém) oddělení správně a co špatně. To je mnohem snazší s novým přístupem, když současní inženýři nebudou v pozadí. Také jsem měl pocit, že nastal čas, abych šel dál."

Michael svého desetiletého působení u Williamsu nelituje, naopak, týmu je vděčný. Ve formuli 1 chce zůstat i nadále.

Další článek: K prodeji formule 1 nedojde, opakuje Ecclestone

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00