Letošní auto nikdy nevzdáme, říká Williamsová

Williams nehodlá odepsat letošní monopost teď ani ve zbytku sezóny. Pracovat na něm bude souběžně s projektem vozu 2014.
Letošní auto nikdy nevzdáme, říká Williamsová

Vzhledem k současné formě Williamsu se nabízí, aby tým dříve či později vrhnul veškeré síly do příští sezóny a velkých změn pravidel.

"Současné auto nikdy nevzdáme, je třeba na něm pracovat paralelně ke všemu ostatnímu," řekla zástupkyně šéfa týmu Claire Williamsová pro Autosport. "Zabýváme se současným problémy vozu a snažíme se je vyřešit."

"Pak se zabýváme příštím rokem, abychom měli vše připravené, aby se neopakovaly chyby, které jsme udělali přes zimu, a abychom na tom příští rok byli tak, jak chceme."

"Je nepřijatelné, aby se to opakovalo. Ale také není přijatelné jít dál v této sezóně se současnou výkonností. Všichni to vědí. Všichni jsou u Williamsu proto, aby vyhrávali."

Navíc každý posun nahoru v šampionátu znamená vyšší odměny od majitelů formule 1. Špatné umístění má negativní finanční dopady, ale Williamsová v tom žádnou zásadní hrozbu nevidí.

"Jsme veřejně obchodovaná společnost, takže se na naše výsledky může podívat kdokoliv," připomněla. "Na závodění v letošní sezóně máme dobrý rozpočet."

"Příští rok se náklady samozřejmě zvýší, ale my máme opravdu dobrý obchodní tým. Dělá brilantní práci. Zatím je brzy, ale máme otevřená opravdu dobrá jednání, ze kterých jsem nadšená."

Další článek: Button: Až bude Hamilton znovu v plné formě, všechny šokuje

11:27 | Lewis Hamilton věnuje 20 milionů liber na založení nové charitativní nadace na podporu nedostatečně zastoupených skupin ve Velké Británii
26. července | Pirelli potvrdilo, že po Maďarsku proběhnou na Hungaroringu další testy 18palcových pneumatik. Zúčastní se jich Ferrari, McLaren a Mercedes.
25. července | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
25. července | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00