Letos zatím nebyl víkend, kde bych rychlostně hodně ztrácel, těší Bottase

Valtteri Bottas věří, že se mu podařilo eliminovat smolné víkendy, které měl v loňské sezóně formule 1 během svého prvního roku u Mercedesu.
Letos zatím nebyl víkend, kde bych rychlostně hodně ztrácel, těší Bottase

Fin letos zatím podává vyrovnanější výkony, ačkoliv na vítězství v tomto roce stále čeká. V Bahrajnu, Číně a ve Španělsku obsadil druhé místo a v Baku přišel o vedení kvůli defektu pneumatiky.

„Myslím, že letos více méně dosahují výkonnostních cílů daných pro začátek roku. Myslím, že jsem dokázal pokračovat v dobrých výkonech z konce loňského roku,“ řekl Bottas.

„A nebyly dosud víkendy, kdy bych rychlostně hodně ztrácel, jako byly některé v minulém roce. Cítím, že jsem se z toho poučil a musím pokračovat ve svém vývoji. Není nic, o čem se nemůžete naučit více, takže doufám, že se stále zlepšuji. Byly tu různé závody a ten konečný výsledek někdy občas nebyl takový, jaký by podle mě byl vzhledem k naší rychlosti možný.“

Bottas: Ztráta vítězství v Baku mě posílí

Bottas: Ztráta vítězství v Baku mě posílí

Velkou cenu Španělska dokončil Bottas dvacet sekund za svým týmovým kolegou a vítězem Lewisem Hamiltonem, podle Fina však výsledek ovlivnila řada dalších faktorů.

„Ztráta na Lewise byla obrovská, myslím ale, že tam byla spousta věcí, které to ovlivnily. Jsem šťastný a vím, že dokážu vyhrávat závody a že máme rychlost. Letos je to jen nesmírně obtížné, ale je to možné, a přijde to,“ řekl.

Po pěti závodech Bottas ztrácí na Hamiltona 37 bodů. Tím se však zatím netrápí.

„Je to více méně stejné. Jsme jen na začátku sezóny a doufám, že smůlu pro letošní rok jsem si už vybral. Alespoň jsem se v bodech přiblížil Sebastianovi (Vettelovi), jsem před Kimim (Räikkönenem), což je dobré. Stále je ale brzy, takže nechci přemýšlet nad body, chci se jen zaměřovat závod od závodu.“

S tím, že Bottas letos podává vyrovnanější výkony, souhlasí i šéf týmu Mercedes Toto Wolff.

„Valtteri se v posledních závodech zvedl a byl opravdu solidní. To ukazuje, že jsme udělali správné rozhodnutí. A nejlepší je, když máte dva vyrovnané jezdce z pohledu výkonnosti, kteří se vzájemně respektují a dokáží spolu závodit,“ řekl Wolff.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Rowland: Test vozu F1 je pro mě motivací

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00