Letos zatím nebyl víkend, kde bych rychlostně hodně ztrácel, těší Bottase

Valtteri Bottas věří, že se mu podařilo eliminovat smolné víkendy, které měl v loňské sezóně formule 1 během svého prvního roku u Mercedesu.
Letos zatím nebyl víkend, kde bych rychlostně hodně ztrácel, těší Bottase

Fin letos zatím podává vyrovnanější výkony, ačkoliv na vítězství v tomto roce stále čeká. V Bahrajnu, Číně a ve Španělsku obsadil druhé místo a v Baku přišel o vedení kvůli defektu pneumatiky.

„Myslím, že letos více méně dosahují výkonnostních cílů daných pro začátek roku. Myslím, že jsem dokázal pokračovat v dobrých výkonech z konce loňského roku,“ řekl Bottas.

„A nebyly dosud víkendy, kdy bych rychlostně hodně ztrácel, jako byly některé v minulém roce. Cítím, že jsem se z toho poučil a musím pokračovat ve svém vývoji. Není nic, o čem se nemůžete naučit více, takže doufám, že se stále zlepšuji. Byly tu různé závody a ten konečný výsledek někdy občas nebyl takový, jaký by podle mě byl vzhledem k naší rychlosti možný.“

Bottas: Ztráta vítězství v Baku mě posílí

Bottas: Ztráta vítězství v Baku mě posílí

Velkou cenu Španělska dokončil Bottas dvacet sekund za svým týmovým kolegou a vítězem Lewisem Hamiltonem, podle Fina však výsledek ovlivnila řada dalších faktorů.

„Ztráta na Lewise byla obrovská, myslím ale, že tam byla spousta věcí, které to ovlivnily. Jsem šťastný a vím, že dokážu vyhrávat závody a že máme rychlost. Letos je to jen nesmírně obtížné, ale je to možné, a přijde to,“ řekl.

Po pěti závodech Bottas ztrácí na Hamiltona 37 bodů. Tím se však zatím netrápí.

„Je to více méně stejné. Jsme jen na začátku sezóny a doufám, že smůlu pro letošní rok jsem si už vybral. Alespoň jsem se v bodech přiblížil Sebastianovi (Vettelovi), jsem před Kimim (Räikkönenem), což je dobré. Stále je ale brzy, takže nechci přemýšlet nad body, chci se jen zaměřovat závod od závodu.“

S tím, že Bottas letos podává vyrovnanější výkony, souhlasí i šéf týmu Mercedes Toto Wolff.

„Valtteri se v posledních závodech zvedl a byl opravdu solidní. To ukazuje, že jsme udělali správné rozhodnutí. A nejlepší je, když máte dva vyrovnané jezdce z pohledu výkonnosti, kteří se vzájemně respektují a dokáží spolu závodit,“ řekl Wolff.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (13) Další článek: Rowland: Test vozu F1 je pro mě motivací
17:20 | Pierre Gasly nasazuje nový motor, turbo, MGU-K, MGU-H. Čeká ho start z konce pole...
21:17 | Vypadá to, že Arrivabene x Binotto zatím 1:0. Binotto podle italských médií nedorazil do Austinu.
18:43 | TOP 5 jezdců v historii F1 podle Alonsa: Schumacher, Prost, Fangio, Senna a Hamilton.
18. října | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10