Letos žádný tým nevyčnívá, říká Alonso

Podle Fernanda Alonsa se letos nezopakuje dominance jednoho týmu v úvodu sezóny a rozložení sil se projeví až v první Grand Prix.

"Loni, když přijel Brawn na poslední test a ostatní týmy už vyložily své karty, okamžitě vyšlo najevo, že má potenciálně vítězný vůz," řekl dvojnásobný mistr světa ze Španělska. "Letos to vypadá úplně jinak. Nikdo tolik nevyčnívá, abyste mohli říct, že jejich vůz je měřítkem. Předpovídám, že si budeme muset počkat až na závod do Bahrajnu, abychom poznali rozložení sil."

Předsezónní testování se navíc nachází ve fázi, kdy jsou týmy zaměřené na spolehlivost svých vozů, výkonnost začnou řešit později.

"Jsme soustředění na počet kol, snažíme se, aby byl vůz spolehlivý a některé díly tlačíme na hranici životnosti," potvrdil Alonso. "S vozem jsme spokojení a také jsme rádi, že jsme ve středu mohli odjet tolik kol, navzdory špatným podmínkám. Jsem spokojený se všemi aspekty a Felipe bude s týmem zítra (v pátek) pokračovat."

Ve čtvrtek v Jerezu nemohla uniknout pozornosti Alonsova 48 kol dlouhá jízda, v níž si tým evidentně ověřoval chování F10 v závodním režimu. Španěl při tom nezaznamenal žádné dramatické změny.

"Bylo to jiné, ale abych byl upřímný, opotřebení pneumatik je vyvažováno ubývajícím palivem," řekl. "Nakonec se vůz chová podobně v každém kole kvůli pneumatikám. Ztratíte trochu přilnavosti, ale získáte díky menšímu množství paliva, takže rozdíl je spíš zanedbatelný."

Další článek: FIA zveřejnila nová pravidla s upraveným bodovacím systémem

11:47 | Kvůli změnám v kalendáři F1 se start sezóny W Series přesouvá z Francie do Rakouska (Grand Prix Štýrska).
15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00