Letos v kalendáři nebudeme, zní z Hockenheimu

Německý okruh byl mnohokrát zmiňován jako jedna z možných destinací v letošním koronavirovém kalendáři. Aktuálně to ale vypadá, že tato možnost padla.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Letos v kalendáři nebudeme, zní z Hockenheimu  | Foto: Getty Images / Charles Coates

Předpokládalo se, že by F1 mohla jet v Hockenheimu, Imole a Portimao. Prvně jmenovaný ale nyní potvrdil, že letos se na jeho trati vozy formule 1 prohánět nebudou.

„Od začátků jednání jsme hráli s otevřenými kartami,“ řekl mluvčí okruhu pro MotorsportWeek.com.

„Jinými slovy, vždy jsme zdůraznil – a mimochodem, setkali jsme se s absolutním pochopením ze strany formule 1 – že můžeme zorganizovat závod formule 1 pouze tehdy, pokud to pro nás nebude mít žádné finanční nevýhody ve srovnání s normálními traťovými operacemi.“

„V této krizové době, kdy se musíme vypořádat se ztrátami způsobenými koronavirem v řádu milionů eur, by byl jiný postup nezodpovědný vůči společnosti, jejím zaměstnancům a akcionářům.“

Hockenheim také uvedl, že musí dodržovat koronavirová opatření, která zavedl sát Bádensko-Württembersko, což znamená, že nelze uskutečnit závod s diváky.

V posledních hodinách se spekuluje, že by se F1 mohla přece jen vydat do Německa a to na Nürburgring, na kterém se jelo naposledy v roce 2013.

Ve hře jsou stále také Portimao a Imola. 

Další článek: F1 Power Rankings: Hamilton podal v Maďarsku bezchybný výkon, druhý Magnussen

13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
17:13 | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.
23. září | Podle AMuS by měl mít nové díly v Soči jen jeden z jezdců Racing Pointu – Lance Stroll.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10