Letos v kalendáři nebudeme, zní z Hockenheimu

Německý okruh byl mnohokrát zmiňován jako jedna z možných destinací v letošním koronavirovém kalendáři. Aktuálně to ale vypadá, že tato možnost padla.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Letos v kalendáři nebudeme, zní z Hockenheimu  | Foto: Getty Images / Charles Coates

Předpokládalo se, že by F1 mohla jet v Hockenheimu, Imole a Portimao. Prvně jmenovaný ale nyní potvrdil, že letos se na jeho trati vozy formule 1 prohánět nebudou.

„Od začátků jednání jsme hráli s otevřenými kartami,“ řekl mluvčí okruhu pro MotorsportWeek.com.

„Jinými slovy, vždy jsme zdůraznil – a mimochodem, setkali jsme se s absolutním pochopením ze strany formule 1 – že můžeme zorganizovat závod formule 1 pouze tehdy, pokud to pro nás nebude mít žádné finanční nevýhody ve srovnání s normálními traťovými operacemi.“

„V této krizové době, kdy se musíme vypořádat se ztrátami způsobenými koronavirem v řádu milionů eur, by byl jiný postup nezodpovědný vůči společnosti, jejím zaměstnancům a akcionářům.“

Hockenheim také uvedl, že musí dodržovat koronavirová opatření, která zavedl sát Bádensko-Württembersko, což znamená, že nelze uskutečnit závod s diváky.

V posledních hodinách se spekuluje, že by se F1 mohla přece jen vydat do Německa a to na Nürburgring, na kterém se jelo naposledy v roce 2013.

Ve hře jsou stále také Portimao a Imola. 

Další článek: F1 Power Rankings: Hamilton podal v Maďarsku bezchybný výkon, druhý Magnussen

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.