Letos se závody rozhodují v prvních pěti stech metrech, míní Webber

Mark Webber ztratil po startu malajsijské Grand Prix první místo ve prospěch Sebastiana Vettela a už nedokázal si ho vzít zpět. Podle Australana je to realita dnešní formule 1, o závodech rozhoduje několik prvních zatáček.

Negativní dopady vidí Webber ve změně pravidel, která letos zakazují tankování v závodech, takže jezdci si jezdí k mechanikům už jen pro nové pneumatiky.

"Byla to škoda, protože v minulých letech by se dalo něco udělat se strategií, třeba jet kratší nebo delší stint," řekl Australan. "Ale teď je prvních 500 metrů celá Grand Prix."

Webber přiznal, že svého týmového kolegu ve zpětných zrcátkách neviděl, proto se nechal relativně snadno předjet. "Podíval jsem se na to až po pár dnech," uvedl. "Ale jak jsem právě řekl Davidu Coulthardovi, měl jsem pocit, že ho mám na levé straně. Neviděl jsem ho, protože jsem ho měl pod zadním křídlem. Za ta léta jsem před zatáčkami bránil pozic víc než dost, někdy celkem úspěšně, takže doleva jsem jel proto, že jsem si myslel, že tam je on. Ale nebyl!"

Když Webber Vettela spatřil, bylo už pozdě. "Doufal jsem, že probrzdí a bude moc široký, což se skoro stalo, ale nestačilo to," dodal. Nakonec vyhrál Vettel a Webber dojel druhý, takže Red Bull Racing slavil dvojité vítězství. Oba piloti ale odmítají, že by v Číně byli jednoznační favorité.

"Nepřijeli jsme sem s tím, že jsme vyhráli poslední závod, a že tedy budeme znovu nejrychlejší," upozornil Webber. "Budeme rychlí, ale budeme také ve výhodě? Bylo by hloupé si to myslet."

Další článek: Systém zadního podle McLarenu už mají také Ferrari, Mercedes a Williams

21:05 | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
18:20 | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.
9:35 | Ferrari a celá F1 si dnes připomínají smrt Gillese Villeneuva, který před 39 lety boural v kvalifikaci v Zolderu.
7. května | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink Verstappen (1:17.835)
Kvalifikace Hamilton (1:16.741)
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00