Letos se pojedou dva různé šampionáty, míní Trulli

Pilot Lotusu Jarno Trulli se domnívá, že top týmy pojedou v letošní sezóně svůj vlastní šampionát a ostatní se budou přetahovat o zbylé body.

"Myslím, že letos budeme mít něco jako dva oddělené šampionáty," řekl Trulli. "V jednom budou čtyři top týmy: Red Bull, Ferrari, McLaren a Mercedes, které mají velké rozpočty a jsou ve formě z loňského roku. Asi se mezi nimi pokusí udržet Williams."

"A ostatní budou mít něco jako druhý šampionát. My se budeme muset pokusit najít způsob, jak bodovat."

Od letošního roku boduje prvních 10 jezdců v cíli, takže i týmy z ´druhého´ šampionátu můžou pomýšlet na bodovaná umístění. Na špičce startovního pole se bude bojovat o tituly.

"Těžko předpovídat, kdo bude nejlepší z top týmů. Ale i tak to bude zajímavý šampionát, je tu mnoho nových jezdců a týmů, bude to něco jiného," dodal Trulli.

Diskuze (16) Další článek: Přečtěte si nové číslo magazínu F1sports se shrnutím uplynulých testů v Jerezu
21:03 | Albon bude jezdit s číslem 23.
11:42 | Max Verstappen lituje, že si nikdy nezazávodil s Fernandem Alonsem. V době, kdy přišel do F1, měl už Alonso nekonkurenceschopné auto.
15. prosince | Da Costa získal pole position pro první závod formule E, Vandoorne pátý, Massa po červených vlajkách devatenáctý. Závod od 13:00 na Eurosportu.