Letos se musím ukázat Mercedesu, ví Ocon

Člen juniorského programu Mercedesu Esteban Ocon si je vědom, že ve své druhé kompletní sezóně ve formuli 1 u týmu Force India musí vedení německé automobilky ukázat své kvality.
Letos se musím ukázat Mercedesu, ví Ocon

Ocon se poprvé ve formuli 1 představil v polovině sezóny 2016, kdy dostal šanci u Manoru. V minulé sezóně pak zapůsobil u Force India.

Na konci letošní sezóny skončí u továrního týmu Mercedes smlouva oběma jezdcům. Dá se očekávat, že Lewis Hamilton u týmu zůstane. Kromě současného druhého jezdce týmu Valtteriho Bottase by však kandidáty mohli být rezervní jezdci Pascal Wehrlein a George Russell, stejně jako právě Ocon.

„Myslím, že je to jeden z nejdůležitějších roků mé kariéry,“ řekl Ocon pro Motorsport.com. „Poté, co jsem se toho minulý rok spoustu naučil, všichni čekají, že to letos potvrdím, což je běžné. Moji šéfové se na to dívají.

Moje kariéra je řízena Mercedesem, takže moji šéfové mi pro tento rok stanovili nějaké cíle a já je musím respektovat. Cítím to tak, že pokud tady odvedu dobrou práci, tak se vždy naskytne spousta příležitostí, v tuto chvíli se ale plně soustředím na Force Indii a to je důležité.“

Během zimní přestávky se přitom Ocon podle svých slov zaměřoval na vypilování chyb z minulého roku.

Pérez: V letošním roce bude na Ocona vyvíjen tlak

Pérez: V letošním roce bude na Ocona vyvíjen tlak

„Je to můj osobní vývoj, mých fyzických předností a slabin. To vše je nyní vyřešeno. Cítím se více než připraven na začátek sezóny.“

I v letošní sezóně bude Oconovým týmovým kolegou Sergio Pérez. Podle šéfa Mercedesu Tota Wolffa by měl Ocon svého kolegu letos porážet. Francouzský pilot vidí své největší slabiny v kvalifikaci.

Pérez vloni v prvních deseti kvalifikacích Ocona devětkrát porazil. Ocon měl naopak silnější druhou polovinu sezóny, avšak na konci roku to skončilo poměrem 13:7 pro Péreze.

„Celý rok jsem měl pocit, že jsem byl rychlý v závodech, ale rychlost jsem postrádal v kvalifikaci, hlavně na začátku roku. Do konce roku to zmizelo, cítil jsem se v kvalifikaci lepší a silnější.“

Letos by přitom Ocon rád poprvé vystoupil na stupně vítězů.

„Máme stejnou šanci jako v minulých letech, nebo větší,“ řekl. „Force India dosáhla na stupně vítězů v každém roce a jen v vloni se nám to nepodařilo. Minulý rok jsme ale byli konkurenceschopnější než rok předtím. Myslím, že máme na to to získat a půjdeme si za tím.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Bottas: Ještě neznáme naši kvalifikační rychlost

13. října | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas