Letos jsme finančně zajištění, říká Lotus

S novým E23 přitom tým staví své ambice na boj s loni celkově třetím Williamsem.
Letos jsme finančně zajištění, říká Lotus

Lotus vstupuje do sezóny 2015 s dostatečně silným rozpočtem na to, aby se pokusil naplnit svou letošní ambici - bojovat s Williamsem. Řekl to výkonný ředitel týmu Matthew Carter.

Stáj z Enstone po finanční stránce strávila loňský ročník upevňováním své struktury po výrazných personálních ztrátách, nyní už však prý má svůj rozpočet daleko lépe pod kontrolou.

„Nebudu příliš zacházet do detailů, co se týká vyřešení našich financí, což se nám povedlo, loni jsme v tuto dobu propustili řadu lidí,“ řekl Carter v rozhovoru pro Autosport.

„Možná jsme jich propustili až příliš, takže jsme během roku nabírali lidi zpět do našeho oddělení designu a také aerodynamiky. Aero oddělení jsme také restrukturalizovali a teď už vidíme ovoce tohoto snažení.“

Lotus ukázal první fotografie nového vozu

Lotus ukázal první fotografie nového vozu

Ačkoliv Lotus přišel o několik svých sponzorů a při pondělním představení nového monopostu bylo k vidění pár znatelně prázdných míst, Carter říká, že než sezóna 2015 začne, finanční situace týmu bude velice odlišná.

„Náš rozpočet pro tento rok, ačkoliv je nižší ve srovnání s rokem 2013, je podobný loňské sezóně,“ řekl. „Máme pár nových sponzorů, kteří sice dnes nebyli na autě, ale budou tam pro první závod. Po finanční stránce to s námi vypadá dobře.“

Lotus pro letošní sezónu vyměnil pohonné jednotky Renaultu za mistrovský Mercedes, jeho cílem je proto napodobit vzestup, který loni předvedl Williams.

„Nechci být přehnaným optimistou, protože je potřeba být realisty, ale celkové třetí nebo čtvrté místo v Poháru konstruktérů je skutečně naším cílem.“

Další článek: Video: Force India představuje tým a nové zbarvení

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00