Letos jsem se v Red Bullu cítil mnohem lépe, hodnotí sezonu Pérez

Sergio Pérez má za sebou druhou sezonu v barvách Red Bullu. Podle jeho slov se letos v týmu cítil mnohem lépe než při loňské premiéře.

Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Letos jsem se v Red Bullu cítil mnohem lépe, hodnotí sezonu Pérez | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Ve svých 32 letech má za sebou Sergio Pérez nejúspěšnější sezonu kariéry, když získal dvě výhry, poprvé si vyzkoušel start z pole position a posbíral přes 300 bodů. 

Na mistra světa a týmového kolegu Maxe Verstappena sice nestačil, ale i tak až do samotného závěru sezony bojoval s Charlesem Leclercem alespoň o druhé místo v šampionátu, které mu nakonec uniklo o tři body.

Silný vstup do sezony

Zatímco v roce 2021 Pérez za Verstappenem poměrně dost zaostával, úvod letošního ročníku ho zastihl v lepší formě. Hned ve druhé Grand Prix sezony v Saudské Arábii získal pole position a po sedmi závodech ztrácel na obhájce titulu pouze 15 bodů.

„Začátek sezony byl kvůli spolehlivosti náročný, ale pak jsme byli docela konkurenceschopní a konzistentní,“ prohlásil Pérez na galavečeru FIA.

S příchodem léta však Mexičan začal ztrácet a i Marko Helmut, poradce Red Bullu, se nechal slyšet, že není spokojen s jeho formou.

„Měli jsme několik špatných závodů, po kterých jsme ztratili kontakt s Maxem,“ přiznal Pérez.

„V posledních asi osmi závodech jsme však byli zpět ve hře. Ke konci sezony to byla velmi intenzivní bitva s Charlesem a Ferrari,“ prohlásil vítěz čtyř velkých cen s tím, že letos se v Red Bullu cítil mnohem více doma.

„Příchod do nového týmu je docela intenzivní, obzvlášť jsem jsem připojil v době koronaviru, takže bylo trochu těžší poznat všechny kolem sebe,“ vysvětlil.

„Bylo to složité, ale letos to byl obrovský rozdíl. Cítím, že se věci jen zlepšují.“

Další článek: Barrichello se stal podruhé šampionem brazilského seriálu Stock Car

Témata článku: , , ,