Letos jsem se toho hodně naučil. Nejvíce od vstupu do F1, přiznává Sainz

Carlos Sainz za sebou nemá snadnou sezonu. Po těžkém začátku se však s letošním vozem Ferrari sžil.

Foto: Getty Images/Rudy Carezzevoli

Letos jsem se toho hodně naučil. Nejvíce od vstupu do F1, přiznává Sainz | Foto: Getty Images/Rudy Carezzevoli

V Silverstone oslavil svůj premiérový triumf F1, poprvé ochutnal, jaké je to získat pole position, zaznamenal nejbohatší bodový příděl v kariéře a pátým místem v celkovém pořadí vyroval své dosavadní maximum.

Přesto má za sebou Carlos Sainz podle svých slov jednu z nejnáročnějších sezon. Především z toho důvodu, že měl zpočátku velké problémy zvyknout si na letošní monopost Ferrari.

„Začátek sezony pro mě byl velmi náročný, brzy jsem se ocitl dole a dostal jsem se do problémů, které jsem snad ani neočekával," přiznal Sainz pro oficiální web F1. „Jsem ale velmi hrdý na to, jak jsem si s tím poradil a jak jsem si dokázal udržet motivaci i přes všechny vzestupy a pády, které jsem zažil.“

Pravdou je, že úvodní závody sezony Španělovi příliš nevyšly. V Austrálii a v Bahrajnu sice dojel hned za kolegou Charlesem Leclercem, ale výkonnostně mu nestačil tak, jak by si představoval. Když pak přišly dva výpadky (jeden z nich nezaviněný), začalo se mluvit o tom, že syn legendy WRC a Dakaru prochází krizí.

Sainz se však dokázal oklepat a začal podávat podstatně lepší výkony, navzdory tomu, že jej někdy trápila spolehlivost jeho ferrari.

Bylo nutné udělat změny

„Myslím, že v jsem se toho naučil nejvíc od roku 2015, což tehdy byla moje první sezona ve formuli 1,“ uvedl Sainz, jenž má na svém kontě v nejvyšší lize motorsportu 162 závodů.

„Ocitl jsem se v pozici, kdy jsem v prvních pěti, šesti závodech rychlostně zaostával. Musel jsem hodně bojovat, abych změnil některé věci ve svém jízdním stylu a abych si přizpůsobil monopost mým představám,“ vysvětlil 28letý rodák z Madridu.

Další článek: Williamsu chybí dva až tři roky, než znovu začne naplno využívat svůj potenciál

Témata článku: , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února