Letos je podíl jezdců na výsledcích větší, říká Maldonado

Změny pravidel a upravené pneumatiky daly větší prostor jezdcům, aby nechali vyniknout své dovednosti. Alespoň si to myslí vítěz posledního závodu Pastor Maldonado.
Letos je podíl jezdců na výsledcích větší, říká Maldonado

Po senzační výhře v Barceloně se Maldonado pochopitelně nepřidal na stranu kritiků současných poměrů a pneumatik. "Degradace pneumatik je dost velká a je pravda, že ji musíte zvládnout. Ale to k závodění patří a pro všechny je to stejné," řekl.

Venezuelanovi se naopak současný stav zamlouvá, protože i díky němu mohl Williams získat své první vítězství po osmi letech. "Je to teď jako šampionát GP2. Jezdci můžou udělat rozdíl, přičemž týmy stále můžou pracovat na vozech a strategiích."

A co Williamsu umožnilo se vrátit na vrchol? Kromě změn v továrně je to i přístup k vozu. "Tvrdě jsme pracovali na pneumatikách. Auto jsme postavili a vyvíjíme ho kolem nich. Velmi dobře rozumíme tomu, jak je zvládnout, hlavně po jezdecké stránce a v oblasti nastavení vozu."

Proto pořád platí, že by měl Williams moci pomýšlet i na další výhry, třeba už  v Monaku. "V tuto chvíli nemáme nejrychlejší auto, ale proč ne. Formule 1 se neustále mění. Bude to těžké, ale pokusíme se o to," dodal Maldonado.

Další článek: McLaren: Máme na vítězství v šampionátu, ale musíme se vyvarovat chyb

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.