Letos budeme pravidelně bodovat, věří Williams

Williams už ví, s kým bude letos závodit, a věří, že úspěšně. Loňský rok má být dnem, od kterého se odrazí na místa v první desítce.
Letos budeme pravidelně bodovat, věří Williams

Williams loni bodoval jen ve třech závodech a s pouhými pěti body byl jednoznačně nejhorší z etablovaných stájí. Ale vyměnil technického ředitele, angažoval nové lidi a reorganizoval svá technická oddělení, aby situaci změnil.

"Chceme být pravidelně v první desítce, postupovat do třetí části kvalifikace a konzistentně bodovat. Věřím, že si tento cíl dokážeme splnit," řekl provozní šéfinženýr Williamsu Mark Gillan. "To samozřejmě představuje významné zlepšení výkonnosti, ale takový je náš cíl a já věřím, že ho splníme."

Williams teď staví nové auto FW34 jinak než jeho předchůdce a pracují na něm noví lidé. Kromě těchto změn se musí vypořádat také s pozměněným jezdeckým složením, už se nebude moci spoléhat na osvědčenou zpětnou vazbu Rubense Barrichella, protože ho nahradil Brunem Sennou.

"To samozřejmě zvyšuje tlak na provozní stránku týmu, ale pro mě je to příležitost," hodnotil Gillan. "Máme tři celkem nezkušené jezdce (s Bottasem), ale mají velký potenciál a je na nás a jezdcích, abychom ten potenciál v sezóně využili a maximalizovali naši výkonnost."

Další článek: Projekt Grand Prix Ameriky v New Jersey má své šéfy

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen