Letos bude závod v Malajsii znovu loterií, odhaduje Schumacher

Pozdní začátek závodu v Malajsii zvyšuje pravděpodobnost, že jeho výsledek ovlivní déšť. Vzhledem k téměř nulovým zkušenostem s mokrými pneumatikami Pirelli proto hrozí, že v neděli nastane opět chaos.
Letos bude závod v Malajsii znovu loterií, odhaduje Schumacher

Když se dnes otevřelo nad Sepangem nebe, konstatoval Michael Schumacher, že by závod v takových podmínkách nemohl začít normálně. "V současnosti je ta loterie trochu snazší, protože závod může začít už v těchto podmínkách. A v tuto chvíli bych řekl, že bychom museli začít za safety carem, což vám umožňuje si vybrat pneumatiky," cituje Schumachera Autosport.

"Když závod začne za normálních podmínek, musíte se pak rozhodovat správně (když přijde déšť), takže je to větší loterie. Co se týče příprav, je to těžké, protože jsem v zimě za deště nejezdil. Nevím, jaké jsou rozdíly mezi přechodnými a mokrými pneumatikami, ale to samé platí pro většinu ostatních jezdců. Takže to bude hezká loterie. Uvidíme, kdo ji vyhraje."

Závod startuje v 16 hodin malajsijského času, tedy v době, kdy je pravděpodobnost deště vyšší. V roce 2009 zalilo Sepang takové množství vody, že byl závod ukončen předčasně. Důvodem pro pozdější začátek je příznivější čas pro evropské televizní diváky. "Nemyslím, že je to tak schválně kvůli těmto podmínkám," řekl Schumacher v narážce na Ecclestonův nápad zavlažovat tratě dokonce uměle. "Dokud je to bezpečné, nevadí mi to. Jak jsem řekl, takhle to prostě je."

Další článek: Webberův vůz měl v Melbourne technické problémy, ale jen malé