Lepší to pro Toro Rosso nemohlo být, pochvaluje si Gasly

Šestý v cíli Velké ceny Maďarska vozů formule 1 Pierre Gasly řekl, že pro jeho tým Toro Rosso nebylo možné dosáhnout na Hungaroringu lepšího výsledku.
Lepší to pro Toro Rosso nemohlo být, pochvaluje si Gasly

Francouz dosáhl v Maďarsku na svůj druhý nejlepší výsledek v letošní sezóně, když jeho maximem stále zůstává čtvrté místo z Bahrajnu.

„Samozřejmě víme, že je pro nás nemožné skončit lépe. Myslím, že jsem byl jediný z B-kategorie, který v závodě nedostal od vítěze celé kolo, to je celkem pěkný pocit. Upřímně, jsem skutečně šťastný, protože jsme věděli, že s Toro Rosso máme za rok dvě tři velké příležitost jako tato, kde vůz pracuje lépe a vychází vám to,“ řekl Gasly.

„Skutečně jsem chtěl zajistit, že letos využiju příležitostí, když nastanou, a to jsme udělali v Bahrajnu a v Monaku. A znovu tento víkend, věděli jsme, že je tu něco velkého, včera nám to vyšlo, dnes znovu. Mám z toho skutečně radost.“

Gasly byl rychlý už od začátku závodu a vyjel si velký náskok na Kevina Magnussena z týmu Haas. V závěru se pak Gasly obával, že by se k němu mohl Magnussen přiblížit.

„Zezadu na mě Kevin docela tlačil, ale vůz byl skvělý. Jen jsem tlačil a ujížděl jsem mu. Myslím, že v jednu chvíli jsem měl náskok i deseti sekund, a zůstalo to tak asi 40 kol. Jel jsem naplno, protože jsem věděl, že Haas je velmi rychlý a šetřili jsme hodně paliva. Mysleli jsme si, že dělají totéž a na konci budou tlačit, což také udělali. Pokud to vypadalo jako nudný závod, tak to byla tvrdá práce.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (4) Další článek: Nemáme týmovou jedničku a dvojku, ujišťuje Wolff
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.
16:12 | Závod F2 skončil po pár metrech nehodou na startovním roštu. Na trati je sanitka.
15:38 | Závod F2 o chvíli odložen (oprava bariéry)

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod Hamilton