Lepší to pro Toro Rosso nemohlo být, pochvaluje si Gasly

Šestý v cíli Velké ceny Maďarska vozů formule 1 Pierre Gasly řekl, že pro jeho tým Toro Rosso nebylo možné dosáhnout na Hungaroringu lepšího výsledku.
Lepší to pro Toro Rosso nemohlo být, pochvaluje si Gasly

Francouz dosáhl v Maďarsku na svůj druhý nejlepší výsledek v letošní sezóně, když jeho maximem stále zůstává čtvrté místo z Bahrajnu.

„Samozřejmě víme, že je pro nás nemožné skončit lépe. Myslím, že jsem byl jediný z B-kategorie, který v závodě nedostal od vítěze celé kolo, to je celkem pěkný pocit. Upřímně, jsem skutečně šťastný, protože jsme věděli, že s Toro Rosso máme za rok dvě tři velké příležitost jako tato, kde vůz pracuje lépe a vychází vám to,“ řekl Gasly.

„Skutečně jsem chtěl zajistit, že letos využiju příležitostí, když nastanou, a to jsme udělali v Bahrajnu a v Monaku. A znovu tento víkend, věděli jsme, že je tu něco velkého, včera nám to vyšlo, dnes znovu. Mám z toho skutečně radost.“

Gasly byl rychlý už od začátku závodu a vyjel si velký náskok na Kevina Magnussena z týmu Haas. V závěru se pak Gasly obával, že by se k němu mohl Magnussen přiblížit.

„Zezadu na mě Kevin docela tlačil, ale vůz byl skvělý. Jen jsem tlačil a ujížděl jsem mu. Myslím, že v jednu chvíli jsem měl náskok i deseti sekund, a zůstalo to tak asi 40 kol. Jel jsem naplno, protože jsem věděl, že Haas je velmi rychlý a šetřili jsme hodně paliva. Mysleli jsme si, že dělají totéž a na konci budou tlačit, což také udělali. Pokud to vypadalo jako nudný závod, tak to byla tvrdá práce.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nemáme týmovou jedničku a dvojku, ujišťuje Wolff

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00