Lepší to pro Toro Rosso nemohlo být, pochvaluje si Gasly

Šestý v cíli Velké ceny Maďarska vozů formule 1 Pierre Gasly řekl, že pro jeho tým Toro Rosso nebylo možné dosáhnout na Hungaroringu lepšího výsledku.
Lepší to pro Toro Rosso nemohlo být, pochvaluje si Gasly

Francouz dosáhl v Maďarsku na svůj druhý nejlepší výsledek v letošní sezóně, když jeho maximem stále zůstává čtvrté místo z Bahrajnu.

„Samozřejmě víme, že je pro nás nemožné skončit lépe. Myslím, že jsem byl jediný z B-kategorie, který v závodě nedostal od vítěze celé kolo, to je celkem pěkný pocit. Upřímně, jsem skutečně šťastný, protože jsme věděli, že s Toro Rosso máme za rok dvě tři velké příležitost jako tato, kde vůz pracuje lépe a vychází vám to,“ řekl Gasly.

„Skutečně jsem chtěl zajistit, že letos využiju příležitostí, když nastanou, a to jsme udělali v Bahrajnu a v Monaku. A znovu tento víkend, věděli jsme, že je tu něco velkého, včera nám to vyšlo, dnes znovu. Mám z toho skutečně radost.“

Gasly byl rychlý už od začátku závodu a vyjel si velký náskok na Kevina Magnussena z týmu Haas. V závěru se pak Gasly obával, že by se k němu mohl Magnussen přiblížit.

„Zezadu na mě Kevin docela tlačil, ale vůz byl skvělý. Jen jsem tlačil a ujížděl jsem mu. Myslím, že v jednu chvíli jsem měl náskok i deseti sekund, a zůstalo to tak asi 40 kol. Jel jsem naplno, protože jsem věděl, že Haas je velmi rychlý a šetřili jsme hodně paliva. Mysleli jsme si, že dělají totéž a na konci budou tlačit, což také udělali. Pokud to vypadalo jako nudný závod, tak to byla tvrdá práce.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nemáme týmovou jedničku a dvojku, ujišťuje Wolff