Lepší spolehlivost Red Bull podle Webbera nikdy neměl

Zatímco rychlost vozu lze ve srovnání s konkurencí posuzovat jen velmi těžko, v oblasti spolehlivosti se Mark Webber nebojí Red Bullu vystavit to nejlepší vysvědčení.
Lepší spolehlivost Red Bull podle Webbera nikdy neměl

Red Bull potrápila nespolehlivost techniky v loňské sezóně, především pak Sebastiana Vettela v prvních závodech. Letos by ale mělo být vše jinak.

"Cítím se teď připravený na první závod a i když samozřejmě chci doma zajet dobrý závod, nechci se pouštět do žádných předpovědí," řekl Webber. "Co se týče spolehlivosti, byly týmové přípravy nejlepší, jaké jsme kdy měli. Všechna oddělení odvedla úžasnou práci, abychom byli po všech stránkách připraveni."

Kdyby se měl Australan přeci jen pustit do hodnocení výkonnosti, věřil by Red Bullu především v dlouhých jízdách, tedy v závodním režimu. Za hlavního soupeře považuje Ferrari.

"Hodnotit naši formu je stále velmi těžké, na melbournskou kvalifikaci bych svůj dům nevsadil, nevím, kdo je na jedno kolo nejrychlejší," uvedl. "Myslím, že jsme na tom dobře, ale nemůžu vědět, co dělají červení kluci. V závodních jízdách jsou na tom dobře, vypadají rychle."

"Víme, kolik šampionátů se vyhrává v sobotu odpoledne, moc jich není, takže jsme hlavně zaměření na nedělní dění. Proto se nám v minulosti dařilo a zůstaneme soustřední na zlepšování se v této oblasti."

Další článek: Nečekejme se změnami na první nehodu, vyzývá Barrichello

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00