Lepší spolehlivost Red Bull podle Webbera nikdy neměl

Zatímco rychlost vozu lze ve srovnání s konkurencí posuzovat jen velmi těžko, v oblasti spolehlivosti se Mark Webber nebojí Red Bullu vystavit to nejlepší vysvědčení.
Lepší spolehlivost Red Bull podle Webbera nikdy neměl

Red Bull potrápila nespolehlivost techniky v loňské sezóně, především pak Sebastiana Vettela v prvních závodech. Letos by ale mělo být vše jinak.

"Cítím se teď připravený na první závod a i když samozřejmě chci doma zajet dobrý závod, nechci se pouštět do žádných předpovědí," řekl Webber. "Co se týče spolehlivosti, byly týmové přípravy nejlepší, jaké jsme kdy měli. Všechna oddělení odvedla úžasnou práci, abychom byli po všech stránkách připraveni."

Kdyby se měl Australan přeci jen pustit do hodnocení výkonnosti, věřil by Red Bullu především v dlouhých jízdách, tedy v závodním režimu. Za hlavního soupeře považuje Ferrari.

"Hodnotit naši formu je stále velmi těžké, na melbournskou kvalifikaci bych svůj dům nevsadil, nevím, kdo je na jedno kolo nejrychlejší," uvedl. "Myslím, že jsme na tom dobře, ale nemůžu vědět, co dělají červení kluci. V závodních jízdách jsou na tom dobře, vypadají rychle."

"Víme, kolik šampionátů se vyhrává v sobotu odpoledne, moc jich není, takže jsme hlavně zaměření na nedělní dění. Proto se nám v minulosti dařilo a zůstaneme soustřední na zlepšování se v této oblasti."

Diskuze (11) Další článek: Nečekejme se změnami na první nehodu, vyzývá Barrichello
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10