Lepší spolehlivost Red Bull podle Webbera nikdy neměl

Zatímco rychlost vozu lze ve srovnání s konkurencí posuzovat jen velmi těžko, v oblasti spolehlivosti se Mark Webber nebojí Red Bullu vystavit to nejlepší vysvědčení.
Lepší spolehlivost Red Bull podle Webbera nikdy neměl

Red Bull potrápila nespolehlivost techniky v loňské sezóně, především pak Sebastiana Vettela v prvních závodech. Letos by ale mělo být vše jinak.

"Cítím se teď připravený na první závod a i když samozřejmě chci doma zajet dobrý závod, nechci se pouštět do žádných předpovědí," řekl Webber. "Co se týče spolehlivosti, byly týmové přípravy nejlepší, jaké jsme kdy měli. Všechna oddělení odvedla úžasnou práci, abychom byli po všech stránkách připraveni."

Kdyby se měl Australan přeci jen pustit do hodnocení výkonnosti, věřil by Red Bullu především v dlouhých jízdách, tedy v závodním režimu. Za hlavního soupeře považuje Ferrari.

"Hodnotit naši formu je stále velmi těžké, na melbournskou kvalifikaci bych svůj dům nevsadil, nevím, kdo je na jedno kolo nejrychlejší," uvedl. "Myslím, že jsme na tom dobře, ale nemůžu vědět, co dělají červení kluci. V závodních jízdách jsou na tom dobře, vypadají rychle."

"Víme, kolik šampionátů se vyhrává v sobotu odpoledne, moc jich není, takže jsme hlavně zaměření na nedělní dění. Proto se nám v minulosti dařilo a zůstaneme soustřední na zlepšování se v této oblasti."

Diskuze (11) Další článek: Nečekejme se změnami na první nehodu, vyzývá Barrichello
26. května | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
26. května | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
26. května | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod Ricciardo