Lepší auto jsem nikdy neřídil, chválí D’Ambrosio Lotus E20

V zimních testech mohly existovat pochybnosti, zda za umístěními Lotusu nestojí něco jiného než jen výkonnost vozu. Teď už všichni vědí, že E20 patří mezi nejlepší, ověřil si to i D’Ambrosio.
Lepší auto jsem nikdy neřídil, chválí D’Ambrosio Lotus E20

Jérôme D’Ambrosio usedl do Lotusu E20 letos poprvé v rámci testů v Mugellu, před sezónou mu ho Räikkönen a Grosjean nepůjčili, protože po dvouleté absenci potřebovali na trati trávit co nejvíce času. Belgičan byl z enstonského díla nadšený.

"I když jsem odjel jen 40 kol, 20 na mokru a 20 na suchu, okamžitě jsem měl na trati skvělý pocit," popisoval. "E20 je skutečně fantastické auto, naprosto odlišné od všech, které jsem doposud řídil."

"Hlavně na suchu bylo okamžitě zřejmé, jak dobré auto je, co se stability a předvídatelnosti týče. To auto se prostě velmi snadno řídí. Tým tohle dělá roky a dosáhl velkých úspěchů. Cítíte to nejen v autě, ale i ve způsobu, jakým celý tým funguje."

D’Ambrosio tak lituje jen toho, že mu počasí neumožnilo jezdit víc. V úterý odpoledne ho tým kvůli zhoršujícím se podmínkám na trať vůbec nevyslal.

"Samozřejmě je to zklamání, v plánu jsem měl zhruba 100 kol na suché na trati a jako jezdec chcete ve voze trávit co nejvíce času," povzdechl si. "Ještě na obědě jsem očekával, že znovu vyjedu, protože déšť slábnul, ale pak přišla ta průtrž mračen. Nakonec jde o to, co je nejlepší pro tým, to je nejdůležitější, nezávisle na tom, jak moc byste chtěli jezdit."

"Kdybychom vyjeli v takových podmínkách, nic bychom tím nezískali, v závodě by to určitě byly červené vlajky. Není to zklamání jen pro mě, ale také pro tým, protože jsme chtěli vyzkoušet některé novinky, ale nemohli jsme. Rizika byla větší než potenciální přínosy, takže jsme se správě rozhodli zůstat v garáži."

Další článek: Webber odmítá spekulace: S Ferrari žádnou smlouvu nemám

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00