Lépe to v Monze asi nešlo, říká s odstupem času Webber

Mark Webber už není z Grand Prix Itálie zklamaný. Dospěl k závěru, že na lepší výsledek v Monze prostě neměl, takže alespoň omezil ztráty.

Australan dojel v Královském parku až na šestém místě a po závodě neskrýval, že je výrazně zklamaný. "Jako tým jsme nepodali maximální výkon," řekl v neděli. "Mohli jsme být lepší a získat víc bodů, ale posbírali jsme jich jen pár. Je to zklamání, ale aspoň jich pár máme."

Webber se přesto dokázal vrátit do vedení šampionátu jezdců. Nejen proto s odstupem času hodnotí závodní víkend v Monze s větším nadhledem. "Po závodě jsem byl asi trochu nevrlý," přiznal pro The Australian. "Když se ohlédnu zpět na závod, asi jsme o moc lépe na tom být nemohli."

"Neodstartoval jsem nejlépe a před první šikanou jsme byli tak trochu v defenzivě. V té druhé jsem ztratil dvě pozice, ale Lewis celý závod. Mohli jsme získat trochu víc, ale když zhodnotím závod jako celek, šlo o to, abychom získali maximum z pozice, ve které jsme byli."

Spa a Monza byly dva okruhy, na kterých Red Bull potíže očekával. Do konce sezóny by už neměl přijít žádný výrazný problém. "Další dvě trati by pro nás měly být mnohem lepší," potvrdil Webber. "Neočekávám, že budu po prvním kole v Singapuru osmý nebo devátý."

Další článek: Renault zrychlil od začátku roku téměř o dvě sekundy

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.