Lépe to nešlo, komentoval postavení v první řadě Bottas

Finský závodník kvalifikoval svůj williams na druhé místo na roštu.
Lépe to nešlo, komentoval postavení v první řadě Bottas

Valtteri Bottas popsal své druhé místo v kvalifikaci na Velkou cenu Ruska jako „maximum“, kterého v Soči mohl reálně dosáhnout.

Vzhledem k tomu, že Lewise Hamiltona v kvalifikaci vyřadil problém s pohonnou jednotkou, byl tak boj o první řadu pro soupeře Mercedesu více otevřený. Fin přitom v souboji o druhé místo porazil svého krajana Kimiho Räikkönena.

Na trati se Bottas sice dostal pouze na třetí příčku, druhý Sebastian Vettel však na roštu spadne o pět míst kvůli výměně převodovky.

„Byla to velice dobrá kvalifikace,“ komentoval Bottas. „Celý víkend je zatím velice pozitivní. Máme tady na autě nějaké nové díly a mám teď lepší pocit. Tahle trať nám navíc sedí.“

Bottas v dosavadních třech velkých cenách letošní sezóny skončil osmý, devátý a desátý, v Rusku proto doufá ve výraznější bodový přísun.

„Jsem rád, že se nám z kvalifikace podařilo dostat maximum, ale teprve zítřek se počítá,“ podotkl Fin. „Neděle pro nás zatím nebyly nejlepšími dny, ale zítra snad bude dobrá.“

Massa se pokusí o pódium

Týmový kolega Felipe Massa Bottasovi zdatně sekundoval, když obsadil páté místo. Díky Vettelově penalizaci tak na roštu bude čtvrtý. Brazilec z této pozice přitom pomýšlí na pódium.

„Pokusím se zabojovat o pódium a pokud se nám to podaří, byl by to úžasný výsledek,“ řekl Massa. „Valtterimu se podařilo skvělé kolo, takže je vpředu. Já byl za ním a nepodařilo se mi stoprocentně dát dohromady pořádné kolo. Ale auto by v závodě mělo být konkurenceschopné.“

„Máme trochu štěstí, získali jsme jednu pozici od Ferrari a jednu od Mercedesu. Ti budou v neděli samozřejmě silní, ale my se musíme pokusit udělat vše, co bude v našich silách, abychom mohli zajet dobrý závod.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Stále to můžeme otočit, věří u Ferrari

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
20. dubna | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen