Lékaři začali probouzet Schumachera, potvrdila jeho mluvčí

Po dřívějším odmítnutí informací o snaze lékařů pozvolna probudit Michaela Schumachera z umělého spánku je jeho mluvčí Sabine Kehmová nyní potvrdila.
Lékaři začali probouzet Schumachera, potvrdila jeho mluvčí

Kehmová vysvětlila, proč s potvrzením čekala. "Množství Michaelových sedativ je snižováno, aby byl umožněn začátek procesu probouzení, který může trvat dlouho," uvedla v prohlášení.

"Pro ochranu rodiny bylo původně dohodnuto zainteresovanými stranami, že tuto informaci sdělíme, teprve až bude tento proces konsolidovaný."

Kehmová zároveň vyzvala, ať fanoušci a média dál nechávají nemocnici v Grenoblu, kde je Schumacher hospitalizován, v klidu.

"Rodina Michaela Schumacher znovu žádá, aby bylo respektováno její soukromí a lékařská tajemství a aby nebyli při práci rušeni doktoři, kteří se o Michaela starají. Zároveň si rodina přeje vyjádřit, že si cení sympatií z celého světa."

Další článek: Button: Boullier pomůže, MP4-29 je lepší než předchůdce

10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
25. září | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10