Lékaři jsou spokojeni s Laudovým zotavováním po transplantaci plic

Lékař, který ve čtvrtek ve vídeňské nemocnici Nikimu Laudovi transplantoval plíce, řekl, že se trojnásobnému mistrovi světa formule 1 daří dobře.
Lékaři jsou spokojeni s Laudovým zotavováním po transplantaci plic

Lauda musel podstoupit operaci v Rakousku poté, co onemocněl při dovolené na Ibize. Soukromým letadlem byl následně přepraven do vídeňské nemocnice, kde zůstává na jednotce intenzivní péče.

Lauda je v nemocnici, jeho stav je vážný

Lauda je v nemocnici, jeho stav je vážný

Jeden z lékařů, kteří Laudu operovali, pro rakouskou televizi ORF řekl: „Všechno jde v současné době velmi dobře a jsme velmi spokojeni,“ řekl vedoucí oddělení hrudní chirurgie Walter Klepetko a dodal, že obvyklá doba rekonvalescence je po transplantaci dva až tři týdny. U 69letého Laudy to však může kvůli jeho již pokročilému věku trvat i déle.

Podle Klepetka se na rozhodnutí transplantovat Laudovi plíce nepodepsala nehoda a následné poškození plic z Nürburgringu v roce 1976, při které Rakušan téměř uhořel.

„Mohu potvrdit, že transplantace plic nebyla pozdějším důsledkem nehody.“

Wolff přeje Laudovi brzké uzdravení

Šéf týmu Mercedes ve formuli 1 Toto Wolff přes týmový účet na Twitteru poslal Laudovi přání brzkého uzdravení.

„Ačkoliv bychom si dnes večer měli užívat začátek našich letních prázdnin, nikdo z nás v Mercedesu nebude předstírat, že jsme šťastní. Myslíme spíše na Nikiho, Birgit a Laudovu rodinu. Svět zná Nikiho jako legendu F1 s neuvěřitelnou silou a odolností,“ stojí ve Wolffově vyjádření.

„Pro nás všechny v Mercedesu je naším předsedou, mentorem a přítelem. Na Hockenheimu a v Maďarsku nám chyběl a nemůžeme se dočkat, až bude znovu s námi. Jeho zotavení není závod. Jsem si ale jistý, že všem sestřičkám a doktorům bude brzy říkat, že už má nemocnic dost. Přejeme mu bezpečné a rychlé uzdravení - v tomto pořadí - a posíláme jemu a jeho rodině všechnu pozitivní energii. Chybíš nám, příteli.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Räikkönen si pochvaluje přátelský vztah s Vettelem

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00