Lékaři jsou spokojeni s Laudovým zotavováním po transplantaci plic

Lékař, který ve čtvrtek ve vídeňské nemocnici Nikimu Laudovi transplantoval plíce, řekl, že se trojnásobnému mistrovi světa formule 1 daří dobře.
Lékaři jsou spokojeni s Laudovým zotavováním po transplantaci plic

Lauda musel podstoupit operaci v Rakousku poté, co onemocněl při dovolené na Ibize. Soukromým letadlem byl následně přepraven do vídeňské nemocnice, kde zůstává na jednotce intenzivní péče.

Lauda je v nemocnici, jeho stav je vážný

Lauda je v nemocnici, jeho stav je vážný

Jeden z lékařů, kteří Laudu operovali, pro rakouskou televizi ORF řekl: „Všechno jde v současné době velmi dobře a jsme velmi spokojeni,“ řekl vedoucí oddělení hrudní chirurgie Walter Klepetko a dodal, že obvyklá doba rekonvalescence je po transplantaci dva až tři týdny. U 69letého Laudy to však může kvůli jeho již pokročilému věku trvat i déle.

Podle Klepetka se na rozhodnutí transplantovat Laudovi plíce nepodepsala nehoda a následné poškození plic z Nürburgringu v roce 1976, při které Rakušan téměř uhořel.

„Mohu potvrdit, že transplantace plic nebyla pozdějším důsledkem nehody.“

Wolff přeje Laudovi brzké uzdravení

Šéf týmu Mercedes ve formuli 1 Toto Wolff přes týmový účet na Twitteru poslal Laudovi přání brzkého uzdravení.

„Ačkoliv bychom si dnes večer měli užívat začátek našich letních prázdnin, nikdo z nás v Mercedesu nebude předstírat, že jsme šťastní. Myslíme spíše na Nikiho, Birgit a Laudovu rodinu. Svět zná Nikiho jako legendu F1 s neuvěřitelnou silou a odolností,“ stojí ve Wolffově vyjádření.

„Pro nás všechny v Mercedesu je naším předsedou, mentorem a přítelem. Na Hockenheimu a v Maďarsku nám chyběl a nemůžeme se dočkat, až bude znovu s námi. Jeho zotavení není závod. Jsem si ale jistý, že všem sestřičkám a doktorům bude brzy říkat, že už má nemocnic dost. Přejeme mu bezpečné a rychlé uzdravení - v tomto pořadí - a posíláme jemu a jeho rodině všechnu pozitivní energii. Chybíš nám, příteli.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Räikkönen si pochvaluje přátelský vztah s Vettelem

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna