Lékaři jsou spokojeni s Laudovým zotavováním po transplantaci plic

Lékař, který ve čtvrtek ve vídeňské nemocnici Nikimu Laudovi transplantoval plíce, řekl, že se trojnásobnému mistrovi světa formule 1 daří dobře.
Lékaři jsou spokojeni s Laudovým zotavováním po transplantaci plic

Lauda musel podstoupit operaci v Rakousku poté, co onemocněl při dovolené na Ibize. Soukromým letadlem byl následně přepraven do vídeňské nemocnice, kde zůstává na jednotce intenzivní péče.

Lauda je v nemocnici, jeho stav je vážný

Lauda je v nemocnici, jeho stav je vážný

Jeden z lékařů, kteří Laudu operovali, pro rakouskou televizi ORF řekl: „Všechno jde v současné době velmi dobře a jsme velmi spokojeni,“ řekl vedoucí oddělení hrudní chirurgie Walter Klepetko a dodal, že obvyklá doba rekonvalescence je po transplantaci dva až tři týdny. U 69letého Laudy to však může kvůli jeho již pokročilému věku trvat i déle.

Podle Klepetka se na rozhodnutí transplantovat Laudovi plíce nepodepsala nehoda a následné poškození plic z Nürburgringu v roce 1976, při které Rakušan téměř uhořel.

„Mohu potvrdit, že transplantace plic nebyla pozdějším důsledkem nehody.“

Wolff přeje Laudovi brzké uzdravení

Šéf týmu Mercedes ve formuli 1 Toto Wolff přes týmový účet na Twitteru poslal Laudovi přání brzkého uzdravení.

„Ačkoliv bychom si dnes večer měli užívat začátek našich letních prázdnin, nikdo z nás v Mercedesu nebude předstírat, že jsme šťastní. Myslíme spíše na Nikiho, Birgit a Laudovu rodinu. Svět zná Nikiho jako legendu F1 s neuvěřitelnou silou a odolností,“ stojí ve Wolffově vyjádření.

„Pro nás všechny v Mercedesu je naším předsedou, mentorem a přítelem. Na Hockenheimu a v Maďarsku nám chyběl a nemůžeme se dočkat, až bude znovu s námi. Jeho zotavení není závod. Jsem si ale jistý, že všem sestřičkám a doktorům bude brzy říkat, že už má nemocnic dost. Přejeme mu bezpečné a rychlé uzdravení - v tomto pořadí - a posíláme jemu a jeho rodině všechnu pozitivní energii. Chybíš nám, příteli.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Räikkönen si pochvaluje přátelský vztah s Vettelem

14:33 | Zak Brown má důvod k oslavě. Jeho United Autosports vyhrál 24h Le Mans v kategorii LMP2.
10:43 | 45. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec Williamsu či McLarenu a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya... toho času v Le Mans.
19. září | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10