Lékaři jsou spokojeni s Laudovým zotavováním po transplantaci plic

Lékař, který ve čtvrtek ve vídeňské nemocnici Nikimu Laudovi transplantoval plíce, řekl, že se trojnásobnému mistrovi světa formule 1 daří dobře.
Lékaři jsou spokojeni s Laudovým zotavováním po transplantaci plic

Lauda musel podstoupit operaci v Rakousku poté, co onemocněl při dovolené na Ibize. Soukromým letadlem byl následně přepraven do vídeňské nemocnice, kde zůstává na jednotce intenzivní péče.

Lauda je v nemocnici, jeho stav je vážný

Lauda je v nemocnici, jeho stav je vážný

Jeden z lékařů, kteří Laudu operovali, pro rakouskou televizi ORF řekl: „Všechno jde v současné době velmi dobře a jsme velmi spokojeni,“ řekl vedoucí oddělení hrudní chirurgie Walter Klepetko a dodal, že obvyklá doba rekonvalescence je po transplantaci dva až tři týdny. U 69letého Laudy to však může kvůli jeho již pokročilému věku trvat i déle.

Podle Klepetka se na rozhodnutí transplantovat Laudovi plíce nepodepsala nehoda a následné poškození plic z Nürburgringu v roce 1976, při které Rakušan téměř uhořel.

„Mohu potvrdit, že transplantace plic nebyla pozdějším důsledkem nehody.“

Wolff přeje Laudovi brzké uzdravení

Šéf týmu Mercedes ve formuli 1 Toto Wolff přes týmový účet na Twitteru poslal Laudovi přání brzkého uzdravení.

„Ačkoliv bychom si dnes večer měli užívat začátek našich letních prázdnin, nikdo z nás v Mercedesu nebude předstírat, že jsme šťastní. Myslíme spíše na Nikiho, Birgit a Laudovu rodinu. Svět zná Nikiho jako legendu F1 s neuvěřitelnou silou a odolností,“ stojí ve Wolffově vyjádření.

„Pro nás všechny v Mercedesu je naším předsedou, mentorem a přítelem. Na Hockenheimu a v Maďarsku nám chyběl a nemůžeme se dočkat, až bude znovu s námi. Jeho zotavení není závod. Jsem si ale jistý, že všem sestřičkám a doktorům bude brzy říkat, že už má nemocnic dost. Přejeme mu bezpečné a rychlé uzdravení - v tomto pořadí - a posíláme jemu a jeho rodině všechnu pozitivní energii. Chybíš nám, příteli.“

Foto: Getty Images / Dan Mullan

Další článek: Räikkönen si pochvaluje přátelský vztah s Vettelem

15:03 | První závod v Miami se pojede 8. května 2021. Potvrdili to organizátoři.
19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00