Lékaři jsou Kubicovým pokrokem potěšeni, ale letošní návrat je vyloučený

Zdravotní stav Roberta Kubici se po nehodě v rallye neustále zlepšuje a šance na uzdravení rostou. Závodit ale polský jezdec letos s největší pravděpodobností nebude.
Lékaři jsou Kubicovým pokrokem potěšeni, ale letošní návrat je vyloučený

"Jeho stav se zlepšil a je dobrý," řekl doktor Giorgio Barabino pro IVG.it. "Neobjevila se žádná pooperační infekce. Končetina je dobře prokrvená a jeho životní funkce jsou v normě. Vývoj je dobrý, vzhledem k traumatu, které utrpěl."

Kubica nadále zůstává na jednotce intenzivní péče, kde podstoupí několik dalších vyšetření ruky. Pak přijdou na řadu další zranění. "Do týdne budeme moci operovat zlomené rameno a pažní kost, kterým jsme se zatím nevěnovali. Dnes (v pondělí) byl jezdec po celou dobu vzhůru a při vědomí, i když pociťuje bolest. Navzdory sedativům mluvil se svým manažerem a lékařským personálem."

Kubica zůstane na další léčení v nemocnici Santa Corona, o převezení jinam se neuvažuje. Italští lékaři jsou s výsledky své práce spokojeni. Navzdory příznivému vývoji ale dávají Kubicovi rok na uzdravení.

"Je těžké cokoliv předpovídat," zopakoval Barabino. "Je ale jisté, že takhle silní pacienti jsou vzácní. Částečné zotavení bude možné během několika málo měsíců. Uvidíme, jestli získá zpět celou funkčnost ruky. Na to by v každém případě potřeboval rok."

Tým Renault ke Kubicově stav uvedl: "Dnes se celkový Robertův stav znovu zlepšil. Podle doktorů je jeho stav v normě a uzdravování předloktí povzbuzující. Včera si Robert promluvil se svými příbuznými a doktory. Kvůli lékům hodně spí, ale dobře reaguje na vnější stimuly. Na zprávy o svém stavu reagoval dobře a je připravený bojovat o svůj návrat."

Diskuze (79) Další článek: Aféra podezřelého prodeje formule 1: Přilepšil si i Ecclestone?
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
19:37 | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
17:39 | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10