Lékaři jsou Kubicovým pokrokem potěšeni, ale letošní návrat je vyloučený

Zdravotní stav Roberta Kubici se po nehodě v rallye neustále zlepšuje a šance na uzdravení rostou. Závodit ale polský jezdec letos s největší pravděpodobností nebude.
Lékaři jsou Kubicovým pokrokem potěšeni, ale letošní návrat je vyloučený

"Jeho stav se zlepšil a je dobrý," řekl doktor Giorgio Barabino pro IVG.it. "Neobjevila se žádná pooperační infekce. Končetina je dobře prokrvená a jeho životní funkce jsou v normě. Vývoj je dobrý, vzhledem k traumatu, které utrpěl."

Kubica nadále zůstává na jednotce intenzivní péče, kde podstoupí několik dalších vyšetření ruky. Pak přijdou na řadu další zranění. "Do týdne budeme moci operovat zlomené rameno a pažní kost, kterým jsme se zatím nevěnovali. Dnes (v pondělí) byl jezdec po celou dobu vzhůru a při vědomí, i když pociťuje bolest. Navzdory sedativům mluvil se svým manažerem a lékařským personálem."

Kubica zůstane na další léčení v nemocnici Santa Corona, o převezení jinam se neuvažuje. Italští lékaři jsou s výsledky své práce spokojeni. Navzdory příznivému vývoji ale dávají Kubicovi rok na uzdravení.

"Je těžké cokoliv předpovídat," zopakoval Barabino. "Je ale jisté, že takhle silní pacienti jsou vzácní. Částečné zotavení bude možné během několika málo měsíců. Uvidíme, jestli získá zpět celou funkčnost ruky. Na to by v každém případě potřeboval rok."

Tým Renault ke Kubicově stav uvedl: "Dnes se celkový Robertův stav znovu zlepšil. Podle doktorů je jeho stav v normě a uzdravování předloktí povzbuzující. Včera si Robert promluvil se svými příbuznými a doktory. Kvůli lékům hodně spí, ale dobře reaguje na vnější stimuly. Na zprávy o svém stavu reagoval dobře a je připravený bojovat o svůj návrat."

Další článek: Aféra podezřelého prodeje formule 1: Přilepšil si i Ecclestone?

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.