Lékař dal Alonsovi zelenou pro závodění v USA

Fernando Alonso prošel lékařským vyšetřením a může se zúčastnit závodu v Austinu. Španělovy záda jsou podle doktorů v pořádku.
Lékař dal Alonsovi zelenou pro závodění v USA

Alonsa trápila bolest zad poté, co v Abú Zabí zažil velké přetížení při jízdě přes obrubníky. Absolvoval několik vyšetření, ale bolest přetrvávala, cítil ji ještě před odletem do USA.

Podle pravidel Mezinárodní automobilové federace musel Alonso na další vyšetření před nadcházejícím závodem, a to potvrdilo, že závodit může. Takže mu nic nebrání v usednutí do vozu.

Jak na tom opravdu je, ale samozřejmě pozná až při ostré jízdě. Aby si co nejvíce odpočinul, vynechal čtvrteční setkání s médii.

Další článek: V posledních dvou závodech bude pro Lotus závodit Kovalainen

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna