Legendu NASCAR Johnsona postihla rodinná tragédie. Jeho manželka přišla o rodiče a synovce | Foto: Getty Images / Chris Graythen

Foto: Getty Images / Chris Graythen

Legendu NASCAR Johnsona postihla rodinná tragédie. Jeho manželka přišla o rodiče a synovce

Sedminásobný šampion seriálu NASCAR Cup Series kvůli tragédii vynechá závod v Chicagu.

Tragédie, která se udála v oklahomském městě Muskogee, si vyžádala celkem tři mrtvé z řad rodiny amerického závodníka Jimmieho Johnsona. Konkrétně šlo o přímé příbuzné jeho manželky Chandry –⁠ její matku, otce a synovce.

Podle policejních zpráv šlo o takzvanou rozšířenou sebevraždu, za kterou měla stát 68letá Terry Janwayová, tchýně Jimmieho Johnsona. Ta měla pomocí střelné zbraně nejprve usmrtit svého 69letého manžela Terryho Janwaye a 11letého synovce Daltona Janwaye a poté spáchat sebevraždu.

Po tragédii se Johnson, který startoval i v nedávné 24hodinovce v Le Mans, z pochopitelných důvodů rozhodl nezúčastnit víkendového závodu seriálu NASCAR Cup Series, který se pojede premiérově v ulicích Chicaga.

„Jsme zarmouceni tragickým úmrtím členů rodiny Chandry Johnsonové. Celá rodina NASCAR vyjadřuje Chandře, Jimmiemu a celým rodinám Johnsonových a Janwayových hlubokou podporu a soustrast v tomto těžkém období,“ uvedl zámořský šampionát v tiskovém prohlášení.

Doporučujeme

Články odjinud