Leclercův mladší bratr novým členem „juniorky“ Venturi

Tým Venturi ze šampionátu Formule E založil nový program pro mladé nadějné piloty, který má sloužit jak předstupeň před samotným angažmá v sérii elektrických monopostů. Členem tohoto programu se stal i mladší bratr pilota formule 1 Charla Leclerca.
Leclercův mladší bratr novým členem „juniorky“ Venturi

Program pro mladé jezdce s názvem „Venturi Next Gen“ byl založen s cílem připravit nadějné piloty pro závodění ve Formuli E, kde se stáj Venturi angažuje. Členové tohoto programu budou trénováni na simulátorech v monackém sídle závodního týmu, v pozdější fázi usednou i do reálných monopostů během testovacích session.

Do programu se zapojí mladší bratr Charla Leclerca Arthur, dále pak vítěz závodu GP3 Dorian Boccolacci, pilot z francouzské F4 Pierre-Louis Chovet, motokároví jezdci Louis Iglesias a Benjamin Cartery a šampióni eSports Maxime Pain, Kevin Leaune a Gaetan Goarant.

„Chceme pomoci těm, kteří mají talent, ale nevydali se sami tou pro závodění nejlepší cestou,“ řekl pro Autosport prezident týmu Venturi Gildo Pastor.

„V minulosti jsme mladým jezdcům často dávali příležitost. Na příklad našemu vývojovému jezdci Michaelu Benyahiovi je teprve sedmnáct. Vytvoření celého programu pro mladé jezdce je tudíž naším dalším logickým krokem.“

„Chceme rovněž vytvořit most mezi hráči videoher z eSports a mladými piloty. Jsem si jistý, že mezi hráči videoher je spousta talentů.“

Arthur Leclerc se vrací k závodění po nucené pauze

Sedmnáctiletý Arthur Leclerc se v roce 2018 dočká svého debutu v závodním monopostu. Jeho bratr Charles si myslí, že může být úspěšný, pokud na sobě bude tvrdě pracovat. Mladší z bratrské dvojice se přitom letos vrací k závodění po nucené pauze.

„Na dotování jeho kariéry nám v rodině chyběly peníze, a proto musel na čtyři roky skončit. Nyní jsme však získali prostředky na to, aby mohl do formule 4,“ řekl o mladším bratrovi pilot týmu Alfa Romeo Sauber.

„Ze začátku to bude mít obtížné, nicméně v testech již dokázal všechny překvapit svými dobrými výsledky. Jsem si jistý, že má pro závodění talent, musí se jen vypracovat,“ myslím si Charles Leclerc o svém sourozenci.

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Nový povrch v Silverstonu zrychlí vozy o sekundu

19:50 | Alex Albon navštívil Correu v nemocnici. odkaz
18. října | V nejbližších dnech by mělo být oznámeno předčasné ukončení spolupráce mezi McLarenem a Petrobrasem.
18. října | Mladík Red Bullu Patricio O’Ward, který v japonské super formuli nahradil Ticktuma, bude nahrazen Jurim Vipsem. #helmutovagelotinaa
17. října | Týmy zatím neschválily zavedení tří zkušebních kvalifikačních závodů v příštím roce. Je nutný jednomyslný souhlas.

GP Mexika 2019

Pátek 25. října 2019
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 26. října 2019
3. trénink 17.00–18.00
Kvalifikace 20.00–21.00
Neděle 27. října 2019
Závod 20.10