Leclercovo příští páteční svezení odsunuto do Brazílie

Monačan měl jet na Sepangu, program GP3 však situaci komplikuje.
Leclercovo příští páteční svezení odsunuto do Brazílie

Charles Leclerc si na své další vystoupení v pátečním tréninku formule 1 v barvách týmu Haas bude muset počkat až do Velké ceny Brazílie. Jeho účast na Sepangu v Malajsii byla zrušena kvůli programu seriálu GP3, kterého se účastní.

Monačan je vedoucím jezdcem průběžného pořadí GP3 a zisk titulu je v současné chvíli jeho nutnou podmínkou, aby nasbíral dostatečný počet bodů pro superlicenci potřebnou pro závodní start ve formuli 1.

Leclerc se s vozem Haasu poprvé během závodního víkendu svezl na Silverstonu, následně se objevil také na Hungaroringu a Hockenheimu. Příští účast byla naplánována do Malajsie, tam se však formát víkendu kvůli časovému posunu liší od tradičního evropského.

Zatímco obvykle nejprve proběhnou oba páteční tréninky a teprve v pátek v podvečer následuje volný trénink GP3, v Malajsii budou junioři zahajovat svoje jízdy už ve čtvrtek, kvalifikace pak proběhne v pátek odpoledne.

Znamená to tedy, že Leclerc by o závodním víkendu přesedal z vozu GP3 do F1 a zase zpátky namísto klasického scénáře, kdy nejprve absolvuje páteční trénink F1, načež následuje již nerušený program GP3.

Leclerc se tedy s vozem Haasu sveze až na Interlagosu v Brazílii, svůj poslední páteční trénink pak absolvuje při finále sezóny v Abú Zabí. I tam se ale jede podnik GP3 s tím, že harmonogram doprovodného závodění se znovu bude lišit od evropského formátu.

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Alonso nemá rád flétnu a do svého týmu by vzal Vandoorna a Sainze