Leclercovi ve Spa svatozář pomohla. Ale jinak, než se myslelo

Jenson Button -ERACER-  |  07. 12. 2018 10:48

Takže sečteno a podtrženo , HALO se ještě nedostalo ke slovu, a naplnila se jen slova snad všech jezdců jak bývalých tak aktivních ,že Leclercovi by se tak či tak nic nestalo i bez svatozáře. Systém HALO nám "prozatím" ukázal jen samé komplikace viz poslední incident v Abu Dhadí kdy Hulkenberg nedokázal vylézt z vozu, štěstí že je 21 století jinak by v tom voze uhořel jak karbanátek.

Sancho Panza  |  06. 12. 2018 17:47

Článek je asi převzaný odtud, ovšem tady je i ta počitačova simulace https://www.motorsport.com/f1/news/leclerc-spa-crash...

Sancho Panza  |  06. 12. 2018 17:43

Před sezonou FIA tvrdila (Myslim, že přímo Žán), že HALO přišlo na popud jezdců, že prostě jezdci chtěli po FIA větší ochranu hlavy. Ok, takze FIA jim vlastně dala placebo :D

jurgenb  |  06. 12. 2018 14:23

Aha, takže ono možná, jen to mířilo, ale neví se, zda by se dotklo... Ale výsledek je, že halo strašně pomohlo.
To je fakt asi nejlepší návod jak mainupulovat s fakty.
Kolo by nezasáhlo -> takže všem obhájcům chci sdělit, že toto jsem tvrdil ihned po tom incidentu, neboť to bylo jasně zřetelné z těch záběrů.
Bočnice by zasáhla možná -> takže zase nevíme, zda ano či ne. Ale věcí druhou je, že helmy jsou dnes testované na velmi vysokou odolnost a taky je nutné vzít v potaz, že ten kus bočnice by se skrz hledí nedostal, protože by byl kolmo a při nárazu by se zlomil.

Takže jaké vlastně má to halo využití kromě reklamní plochy nebo držení špíglů?
Zavazí ve výhledu, formule vypadá otřesně, zavazí ve vystupování, po převrácení na střechu je z toho dokonalá past pro pilota, zavazí maršálům při vyprošťování pilota a hlavně přínos nebyl dokázán ani po takové nehodě. Zatímco po Hulkově nehodě byla jasně prokázána její škodlivost.

Pierre Gasly Ferda.  |  06. 12. 2018 14:52

A to ještě dali Todtovi ocenění za zavedení tohoto nesmyslu.
https://f1.sk/clanok/72349-todt-dostal-...Přihlásit k odběru
Posílat příspěvky na adresu:

21. března | Juan Manuel Correa se stal novým vývojovým jezdcem Alfy Romeo. Není to překvapení, Correa závodí za český juniorský tým Sauberu ve F2.
21. března | Pneumatiky pro Monako: C5, C4, C3... tedy nejměkčí a stejné jako pro Kanadu.
21. března | Ayrton Senna by dnes oslavil 59. narozeniny.
20. března | V Hanoji začala stavba okruhu. První závod se má jet ve Vietnamu už za rok.