Leclercovi v rozletu bránily technické potíže

Piloti Ferrari si všimli nezvykle hrbolatého povrchu trati. Leclerca problémy technického rázu trápily v obou trénincích.
Leclercovi v rozletu bránily technické potíže

Charles Leclerc (7./2.)

„Celkově to byl pozitivní den. I přes problémy v prvním tréninku, kdy mi byl smazán nejlepší čas a kdy jsem měl problémy s plynovým pedálem, jsem se ve voze cítil dobře. Zvláště pak při kvalifikačních simulacích. Trať je tu plná hrbolů, na což ve formuli 1 již nejsme moc zvyklí. Ale přizpůsobíme se tomu. Pořád máme co dělat, abychom zlepšili naši závodní rychlost. Naši soupeři vypadají v závodním režimu hodně silně. Uvidíme, jak se nám bude dařit v kvalifikaci, od toho se bude vše odvíjet“ tuší Leclerc.

Sebastian Vettel (2./4.)

„Tady v Austinu je to vždycky zábava. Trať není v nejlepší kondici, což dokazuje množství hrbolů. Ale tak to prostě je, navíc to přidá na nevyzpytatelnosti. Teď už se s tím stejně nedá nic udělat.

Na začátku bylo auto dobré, pak jsme ale udělali několik změn, které se moc nevyplatily. Ale chápeme, co potřebujeme udělat, takže se v kvalifikaci snad zlepšíme. Větší mezery máme v závodním režimu. Víme, jak zamaskovat naše slabiny v kvalifikaci, ale v závodě je to těžší. Přesto jsem si ale jistý, že vůz dokážeme zlepšit. Budeme se na to soustředit a uvidíme, jak se nám bude dařit,“ slíbil Vettel.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Hamilton nedominuje tak výrazně, jak se zdá, říká Verstappen

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00