Leclerca výrazná ztráta Ferrari zaskočila

Scuderia se zdá být v Japonsku výrazně pomalejší než na předcházejících okruzích. Tým s tak značnou ztrátou nepočítal.
Leclerca výrazná ztráta Ferrari zaskočila

Charles Leclerc (4./4.)

Monačan je kvalifikačním králem posledních týdnů. Navázat na sérii pole position však v Japonsku bude těžké. Ferrari tempu Mercedesu nestačí.

„Víceméně jsme splnili náš dnešní program, to je hlavní. Zdá se ale, že nám schází rychlost. To nás popravdě po čtyřech pozitivních závodních víkendech trochu překvapilo.

Čekali jsme, že tu budeme celkem konkurenceschopní, ale skutečnost je jiná. Uděláme, co budeme moci, abychom v nedělní kvalifikaci byli silnější.

Vyvážení auta není špatné, chybí nám zkrátka rychlost. Roli samozřejmě hraje i jezdecký faktor. Chytit Mercedes vpředu bude obtížné,“ tuší Leclerc.

Sebastian Vettel (3./5.)

Čtyřnásobný mistr světa je o něco méně pesimistický. Ferrari je prý lepší, než se zdá.

„Nebylo to tak špatné, jak si možná myslíte. Myslím, že jsme na tom dobře, jen nám chybí celková rychlost. Mercedes se zdá být hodně v pohodě. Není překvapením, co předvedl ve druhém tréninku.

Určitě je tu prostor pro zlepšení. Nebyly to ideální tréninky, dost možná se nám nedaří správně pracovat s pneumatikami. Uvidíme, co vymyslíme v průběhu zítřka. Zůstaneme zalezlí v garáži a necháme se překvapit, co přinese neděle,“ řekl Vettel.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Váš názor Další článek: Fotogalerie: Pátek v Suzuce – tréninky a přípravy na tajfun
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00