Leclerca v Itálii srovnávají s největšími hvězdami Ferrari

Charles Leclerc získal první vítězství ve F1, které je také prvním vítězstvím Ferrari v letošní sezóně. V Itálii je tak za hrdinu.

„Leclerc má na trati vztek, který připomíná Alonsa,“ řekl před časem bývalý šéf Jezdecké akademie Ferrari Massimo Rivola. Jeho větu nyní zopakovala italská La Gazzeta dello Sport, která srovnává Leclerca s největšími hvězdami, které jezdily za Ferrari. 

„Stejnou touhu vyhrát jsem viděl pouze u Alonsa,“ říká Armando Filini, který mu pomáhal v motokárách.

„Po pole position v Bahrajnu následovalo Rakousko a nyní Spa. Obecně platí, že výkony Leclerca v sezóně rostou a Charles začíná zastiňovat čtyřnásobného mistra světa,“ píše deník.

„V Maranellu si někdo vzpomněl na Gillese Villeneuva, když viděl Leclerca v akci. Má mimořádnou kontrolu nad řízením a vrozenou rychlost.“ 

V Itálii mluví také o tom, že Leclerc má stejnou technickou citlivost, zvídavost a schopnost rozumět svému autu jako Michael Schumacher.

Zajímavé statistiky po GP Belgie 2019

Zajímavé statistiky po GP Belgie 2019

„V týmu o tom mluví potichu, protože tohle srovnání je momentálně přehnané. Dělá ale velké pokroky a začíná hledat svou vlastní cestu v nastavení auta, místo toho, aby kopíroval Vettela.“

„Bylo to vidět v šesti závodech, počínaje francouzskou grand prix na Paul Ricardovi, kdy Leclerc změnil svůj přístup ke kvalifikaci a od té doby je mnohem efektivnější.“

Padlo dokonce i srovnání s Räikkönenem pro přesnost a čistou jízdu. „Je velmi konzistentní a ostrý. A téměř vždy se mu podaří dosáhnout ideálního výkonu v kvalifikaci. Také ví, jak ovládat auto, i když je šasi na limitu a zadní část se hodně smýká. Tendence upřednostňovat přetáčivý vůz je společná mnoha dalším šampionům z minulosti, počínaje Michaelem Schumacherem v době Benettonu.

„Schopnost řídit pneumatiky, nezbytná dovednost se současnými pravidly, je další kvalitou Leclerca, ale Monačan se v tomto ohledu může ještě hodně zlepšit.“

A nakonec je Leclerc srovnáván s jezdcem, který za Ferrari nejezdil, ale měl k němu blízko – s jeho blízkým přítelem Julesem Bianchim. Leclerc je také milý, spontánní a přirozený.

„Klasický chlapec od vedle. Tragédie života a závodění ho poznamenaly a to včetně předčasné smrti jeho otce. Ale díky tomu byl Charles silnější, pevnější a vyzrálejší. V roce 2017 jeho otec Hervé zemřel a on nastoupil do letadla, aby vyhrál v Baku. Řekl: ‚Musím dokončit práci.‛“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Sledujte živě: Ferrari v Miláně slaví 90 let

8:55 | Haas bude po ukončení spolupráce s Rich Energy jezdit do konce roku se stejným zbarvením auta... jen nálepky Rich Energy zmizí.
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink 10.30–12.00
2. trénink 14.30–16.00
Sobota 21. září 2019
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. září 2019
Závod 14.10