Leclerca páté místo v jubilejní kvalifikaci Ferrari překvapilo

Charles Leclerc má „velkou radost“ z pátého místa v kvalifikaci na jubilejní 1000. velkou cenu Ferrari ve formuli 1. Rychlost Ferrari v kvalifikaci na Velkou cenu Toskánska podle něj předčila všechna očekávání týmu z Maranella.
Leclerca páté místo v jubilejní kvalifikaci Ferrari překvapilo

Ferrari má za sebou dva těžké závody ve Spa a v Monze, kde rychlostně na své soupeře nestačilo. V Belgii dojeli jeho jezdci daleko za body a v Itálii ani jeden z nich závod nedokončil.

Leclerc se v Mugellu dostal do závěrečné části kvalifikace. Ve druhém pokusu pak vytěžil ze žlutých vlajek, které zavlály v prvním sektoru po jeho pokusu, když chyboval Esteban Ocon z Renaultu a znemožnil tak některým jezdcům zlepšit své pokusy.

„Mám velkou radost, jsem velmi šťastný s celým kolem. Vše jsem poskládal dohromady a pátá pozice rozhodně předčila všechna naše očekávání. Jsem velmi, velmi šťastný,“ řekl Leclerc.

Foto: Speciální zbarvení Ferrari SF1000 v Mugellu

Foto: Speciální zbarvení Ferrari SF1000 v Mugellu

„Monza a Spa byly pro celý tým velmi náročné. Měl jsem velký problém řídit vůz s nastavením nízkého přítlaku, měli jsme problém s vyvážením. Tady jsme ale dokázali vyvážit vůz správně a ve voze jsem se cítil velmi dobře. Chyběla nám celková výkonnost, abychom mohli bojovat s kluky vpředu, ale vyvážení dnes bylo velmi dobré. Dalo mi to důvěru a v tom kvalifikačním kole jsem mohl předvést to nejlepší,“ pochvaluje si Monačan.

„Ale bylo to zrádné, protože první pokus v Q3 jsem jel na starých pneumatikách. Přechod ze starých na nové byl náročný, ale nakonec se to podařilo.“

Vettel vypadl v Q2

V páté kvalifikaci za sebou se do nejlepší desítky nedostal Sebastian Vettel, který před víkendem oznámil podpis smlouvy s Astonem Martin od příští sezóny.

Němec přiznal, že v průběhu kvalifikace s vozem SF1000 bojoval. „Je to boj, ale je to celoroční boj,“ řekl Vettel.

„Přesto jsme se pokusili udělat maximum a trochu lépe pochopit vůz. Snažím se dělat vše pro to, abych se přizpůsobil, ale myslím, že tomu stále něco chybí.“

Další článek: Záznam: Ferrari oslavilo 1000. závod ve formuli 1

14:34 | Lewis Hamilton se dostal mezi 100 nejvlivnějších lidí dle časopisu Time. odkaz
22. září | Nürburgring prodal první várku lístků (5 tisíc kusů) za 2 hodiny. Bylo by to možná i rychleji, ale pod náporem zájemců padaly servery. Další lístky budou k dispozici v pátek.
22. září | Lewis Hamilton může tento víkend vyrovnat Schumacherův rekord v počtu vítězství. I proto bude Netflix natáčet tento týden právě u Mercedesu.
21. září | Fernando Alonso navštívil továrnu Renaultu.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10