Leclerca nepovažujeme za nováčka, výsledky musí mít okamžitě, říká Vasseur

Charles Leclerc nedostane od Sauberu žádnou dobu hájení. Frédéric Vasseur ho nepovažuje za nováčka a bude k němu přistupovat stejně jako k Ericssonovi.
Leclerca nepovažujeme za nováčka, výsledky musí mít okamžitě, říká Vasseur

U Sauberu se toho za posledních pár měsíců změnilo opravdu hodně – odešla Kaltenbornová a přišel Vasseur, byla podepsána dohoda s Alfou Romeo a mění se i jezdecká sestava. Odchází Pascal Wehrlein a přichází Charles Leclerc.

„Změna nastala v podstatě proto, že Pascal je jezdcem Mercedesu,“ řekl Frédéric Vasseur v rozhovoru pro Motorsport.com.

„Ve světle naší dohody o spolupráci s Ferrari by bylo nemyslitelné udržet člověka s jeho schopnostmi.“ 

Charles Leclerc je považován za velký talent, ale je to také nováček. Marcus Ericsson naopak započne svou pátou sezónu ve formuli 1. Monačan ale podle Vasseura žádnou dobu hájení nedostane.

„S oběma piloty budeme zacházet stejně. Nemáme v úmyslu dát mu tři nebo čtyři závody, aby se chytil. Musí okamžitě ukázat, že je schopen vozit domů výsledky.“

Leclerc neví, co má od své první sezóny očekávat

Leclerc neví, co má od své první sezóny očekávat

„Vyhrál několik šampionátů, odjel s námi několik prvních tréninků. Má velmi dobré vztahy s Ferrari, perfektně zná chlapy z týmu a od auta a je zapojen do procesu tvorby. Budeme ho okamžitě považovat za pilota a ne za nováčka.“

Sauber byl pod tlakem, aby vzal také Antonia Giovinazziho. Ten ale nakonec zůstane jen rezervním jezdcem. „Máme jen dvě místa,“ vysvětluje Francouz.

Sauberu se letos nedařilo. Nový šéf týmu vyjmenoval dvě hlavní příčiny. „Z pohledu spolehlivosti jsme na tom nebyli špatně, ačkoliv vždy se můžete zlepšit. Podle mě tu byly dva hlavní problémy: zpoždění při začátku práce a nedostatek výkonu.“

„Je pravda, že není ideální mít k dispozici staré motory, nicméně jak jsem řekl, pozdní začátek projektu C36 a aerodynamický deficit byly aspekty, které nás potrestaly nejvíce.“

Propad formy Sauberu skryl moje zlepšení, říká Wehrlein

Propad formy Sauberu skryl moje zlepšení, říká Wehrlein

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (23) Další článek: Letošní vůz byl na pochopení nejtěžší, jaký jsem kdy řídil, říká Hamilton
20:52 | Podle Ferrari nehodu Leclerca přežilo šasi i pohonná jednotka.
17:51 | Nejen týmy a jezdci. Na Franka Williamse bude vzpomínat i F1. V neděli v 17:20 minutou ticha, v 18:00 se pak po okruhu projede vůz FW07. Start závodu je v 18:30.
12:59 | Logan Sargean v tréninku F2 jako první pokřtil zdi v Džiddě. Jezdec ok, červené vlajky.
2. prosince | V Saúdské Arábii bude v roli safety caru a medical caru opět Aston Martin. Tentokrát však nebude mít britskou závodní zelenou ale světlejší odstín inspirovaný vlajkou Saúdské Arábie.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30