Leclerca mrzí jeho chyba v posledním dni testů

Nováček ve formuli 1 Charles Leclerc ze Sauberu přiznal, že jej rozzlobila jeho chyba v závěrečném dni letošních předsezónních testů v Barceloně, kvůli které přišel o téměř pět hodin jízd na trati.
Leclerca mrzí jeho chyba v posledním dni testů

Monačan měl nakročeno ke svému nejrychlejšímu času, když ve 12. zatáčce ztratil kontrolu nad svým vozem C37, roztočil se a po lehkém kontaktu s bariérou zůstal uvězněný v únikové zóně.

„Snažil jsem se hledat limity, což je v testech normální. Bych byl ze sebe ale mnohem více zklamaný, kdyby se toto stalo v závodě v Melbourne,“ řekl Leclerc.

„Hodně jsem se toho naučil, ale stále se ještě mám hodně co učit. Jsem jen rád, že jsem to dal, ale jsem na sebe trochu naštvaný.“

Loňský šampion seriálu formule 2 přiznal, že svou snahu přehnal a tato chyba jej stála hodně času.

„Poučím se z toho, myslím, že je to z mojí strany trochu hloupé udělat takovou chybu takhle na začátku dne, ale to se stává. Tlačil jsem. Myslím, že v tom kole jsem měl velmi dobrou rychlost. Nedokončil jsem ho, ale byla to zcela má chyba,“ řekl.

Ericsson věří, že může Leclerca porazit

Ericsson věří, že může Leclerca porazit

„Ta první dvě (roztočení dříve v testech) byla úplně v pohodě, protože to bylo normální,“ řekl. „Toto ráno jsem na sebe trochu naštvaný, protože jsem se dotkl zdi. Nebylo to tedy normální roztočení se, trochu jsem narazil do zdi.

Pak jsme měli dva různé problémy. Proto jsme nebyli dlouho na trati, nebylo to jen kvůli mojí nehodě. Nicméně, ztratili jsme kvůli mně nějaký čas na trati, a to by se nemělo stávat.“

I přes problémy dokázal člen programu Ferrari v přípravách na svůj první závod ve formuli 1 absolvovat 375 kol. Pro závod v Melbourne se cítí být připraven, a i přes nehodu v poslední den testů je spokojen.

„Formule 1 je pro mě stále nová. Z pohledu výkonnosti jsem se toho ale podle mě hodně naučil. Myslím, že jsme se v tomto testu hodně zlepšili.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Red Bull má nového technického ředitele

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.