Leclerca mrzí jeho chyba v posledním dni testů

Nováček ve formuli 1 Charles Leclerc ze Sauberu přiznal, že jej rozzlobila jeho chyba v závěrečném dni letošních předsezónních testů v Barceloně, kvůli které přišel o téměř pět hodin jízd na trati.
Leclerca mrzí jeho chyba v posledním dni testů

Monačan měl nakročeno ke svému nejrychlejšímu času, když ve 12. zatáčce ztratil kontrolu nad svým vozem C37, roztočil se a po lehkém kontaktu s bariérou zůstal uvězněný v únikové zóně.

„Snažil jsem se hledat limity, což je v testech normální. Bych byl ze sebe ale mnohem více zklamaný, kdyby se toto stalo v závodě v Melbourne,“ řekl Leclerc.

„Hodně jsem se toho naučil, ale stále se ještě mám hodně co učit. Jsem jen rád, že jsem to dal, ale jsem na sebe trochu naštvaný.“

Loňský šampion seriálu formule 2 přiznal, že svou snahu přehnal a tato chyba jej stála hodně času.

„Poučím se z toho, myslím, že je to z mojí strany trochu hloupé udělat takovou chybu takhle na začátku dne, ale to se stává. Tlačil jsem. Myslím, že v tom kole jsem měl velmi dobrou rychlost. Nedokončil jsem ho, ale byla to zcela má chyba,“ řekl.

Ericsson věří, že může Leclerca porazit

Ericsson věří, že může Leclerca porazit

„Ta první dvě (roztočení dříve v testech) byla úplně v pohodě, protože to bylo normální,“ řekl. „Toto ráno jsem na sebe trochu naštvaný, protože jsem se dotkl zdi. Nebylo to tedy normální roztočení se, trochu jsem narazil do zdi.

Pak jsme měli dva různé problémy. Proto jsme nebyli dlouho na trati, nebylo to jen kvůli mojí nehodě. Nicméně, ztratili jsme kvůli mně nějaký čas na trati, a to by se nemělo stávat.“

I přes problémy dokázal člen programu Ferrari v přípravách na svůj první závod ve formuli 1 absolvovat 375 kol. Pro závod v Melbourne se cítí být připraven, a i přes nehodu v poslední den testů je spokojen.

„Formule 1 je pro mě stále nová. Z pohledu výkonnosti jsem se toho ale podle mě hodně naučil. Myslím, že jsme se v tomto testu hodně zlepšili.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Diskuze (2) Další článek: Red Bull má nového technického ředitele
8:39 | Z prvního místa odstartuje v neděli do Indy 500 Ed Carpenter. Danica Patrick mimochodem 7.!
17. května | Formule E v další sezóně zavítá do Saúdské Arábie.
17. května | Pirelli pro GP Německa nominuje ultraměkké, měkké a střední pneumatiky. Superměkkou vynechá jako v Číně.
16. května | Carlos Sainz měl v závodě problém s tlakem paliva, přiznal Renault. S palivovým systémem měl v sobotu problém i Hu… odkaz
15. května | Výběr pneumatik pro Monako... odkaz

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10