Leclerc znovu bodoval, Ericsson po kolizi nedokončil

Charles Leclerc využil povedené včerejší kvalifikace k zisku dalších bodů, když ve Velké ceně Brazílie obsadil sedmé místo. Jeho týmový kolega z týmu Sauber Marcus Ericsson do cíle závodu nedojel.
Leclerc znovu bodoval, Ericsson po kolizi nedokončil

Jezdcům Sauberu se ve včerejší kvalifikaci letos potřetí podařilo postoupit s oběma vozy až do závěrečné části kvalifikace mezi deset nejlepších, když Ericsson skončil sedmý a Leclerc osmý. Oba navíc vydělali na roštu jednu pozici, jelikož Daniel Ricciardo byl penalizován za nasazení nové komponenty pohonné jednotky.

„Se svým závodem jsem velmi spokojen. Dokončit na sedmé pozici je pozitivní výsledek, se kterým můžeme být spokojeni. Bylo zábavné jet na této trati a přidat další body na naše konto, abychom si upevnili naši osmou pozici v Poháru konstruktérů, pro celý tým je to pozitivní,“ řekl Leclerc.

Zklamaný byl po závodě Ericsson, který poté, co ve včerejší kvalifikaci zajel svůj nejlepší výsledek v kariéře, do cíle závodu nedojel, když doplatil na kolizi s jedním ze soupeřů hned na startu.

„Smolný konec skvělého víkendu. Hned po startu jsem měl kontakt s jiným vozem, po kterém se vůz obtížně řídil. Vyvážení vozu bylo jiné než během celého víkendu a poškození vozu bylo horší a horší. Museli jsme s vozem odstoupit. Škoda, obzvlášť po tak skvělé kvalifikaci, na poslední závod sezóny v Abú Dhabí ale přijedeme silnější,“ řekl Ericsson.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Vettel měl problém se senzorem, řekl Arrivabene

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.