Leclerc získal se štěstím stupně vítězů, Vettel se trápil

Defekt pneumatiky Valtteriho Bottase v závěru Velké ceny Velké Británie formule 1 přinesl Charlesi Leclercovi z Ferrari se štěstím druhé stupně vítězů v letošní sezóně. Sebastian Vettel zakončil náročný víkend desátým místem.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Leclerc získal se štěstím stupně vítězů, Vettel se trápil | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Leclerc získal druhé stupně vítězů v sezóně, když po druhém místě v úvodním závodě na rakouském Red Bull Ringu dojel na Silverstonu třetí.

„Z třetího místa mám velkou radost, i když víme, že jsme měli štěstí, že jsme na třetím místě. I když jsme ale jeli na čtvrté pozici, byl jsem velmi spokojen s tím, jak jsme zvládali závod,“ řekl Leclerc.

„Myslím, že jsme dnes odvedli maximum, co jsme mohli. Nechceme o čtvrté místo bojovat příliš dlouho, jsem ale rád, že jsme do toho dali vše a naplno využili všeho, co jsme měli k dispozici. Z pohledu strategie a práce s pneumatikami to nebylo jednoduché, ale zvládli jsme to. Výkonnost vozu není taková, jakou bychom chtěli, ale využíváme každé příležitosti a z dnešku mám velkou radost.“

Vettel se ve voze necítil dobře

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel bude chtít na tento víkend co nejrychleji zapomenout. Problémy začaly už v prvním volném tréninku, který musel zcela vynechat kvůli problémům s mezichladičem. Ve druhém tréninku měl problém s pedály a další problém přišel v sobotním tréninku. V kvalifikaci navíc obsadil až desáté místo, když na nejrychlejšího Lewise Hamiltona ztratil přes dvě sekundy.

Lepší výsledek nepřišel ani v závodě, kde nakonec Vettel dojel desátý.

„Vůz byl velmi obtížný na řízení. Měl jsem velký problém najít sebedůvěru, musíme se na to podívat. Když se ale trápím tolik kol v závodě, tady to bylo od začátku do konce, pak je tu zřejmě něco, co tady nesedí,“ řekl Vettel.

„Nebyl to příliš stresující závod. Jen jsem neměl šanci. Jezdci kolem mě byli rychlejší. Předjížděli mě. Bylo velmi těžké překonat se a zůstat na trati. Fyzicky to nebyl vůbec obtížný závod, protože jsem nikdy nemohl zaútočit. Nedovolilo mi to dělat, co bych chtěl. Nyní se musíme podívat na to, proč tomu tak je.“

Další článek: V Silverstonu se zatýkalo. Aktivisté pronikli na okruh a vyvěsili transparent

12:48 | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
17. září | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)