Leclerc věří, že bouračka Ferrari nepoškodí

Pro monackého závodníka skončil druhý trénink předčasně, když svůj vůz v osmé zatáčce opřel o bariéru. Pro zbytek víkendu by to však prý nemělo představovat tragédii.
Foto: Getty Images / Jared C. Tilton
Leclerc věří, že bouračka Ferrari nepoškodí | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Charles Leclerc (2./7.)

Pilot Ferrari má šanci stát se vicemistrem světa. Závodní víkend v Mexiku pro něho však nezačal nejšťastněji. V prvním ho potrápil defekt, ve druhém boural. Vůz doznal poškození, které nešlo do konce jízd opravit.

„Abych byl upřímný, cítím se dobře. V prvním tréninku jsme měli dost smůlu, při výjezdu jsem měl defekt a v důsledku toho jsem nenajel moc kol.

Ani ve druhém tréninku jsem moc nejezdil. Na začátku závodní simulace s velkým množstvím paliva jsem ztratil kontrolu nad zádí vozu. Šlo o mou chybu, ale věřím, že to náš víkend nijak negativně neovlivní.

Zkusili jsme na voze něco, co mi úplně nesedlo. Auto se mi neřídilo tak příjemně jako v prvním tréninku. Vím ale, co zítra musím udělat. Věřím, že nám rychlost nechybí.

Bouračka nám neublíží. Vzhledem k penalizacím, které jsme letos stihli nasbírat, máme dostatek náhradních dílů,“ řekl Leclerc.

Carlos Sainz (1./8.)

Španělský pilot měl o něco povedenější pátek. První trénink vyhrál a věří, že dovede navázat na dobré kvalifikační výkony z Austinu, kde získal pole position.

„První trénink šel podle plánu. Ve druhém jsme provedli dost změn na voze. Nevím, jestli to byla chyba v nastavení, nebo zda to bylo v důsledku testu nových pneumatik. Co se týče vyvážení vozu, myslím, že jsme trefili správný kompromis. Uvidíme ještě, jak si auto zvykne na zdejší vysokou nadmořskou výšku.

Z pátku jsme vytěžili maximum. Teď ještě uvidíme, jak nám to půjde ve třetím tréninku. Bude to hodně hektické, stejně jako v Austinu. Kvalifikace i závod by tu mohly být zajímavé.

Těžko odhadnout, jak se nám bude dařit. Věřím ale, že pro kvalifikaci i závod máme silné auto,“ prohlásil Sainz.

Další článek: Ve druhém tréninku jezdci testovali pneumatiky pro příští rok. Nejrychlejší byl Russell, Leclerc boural

Témata článku: , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února