Leclerc ve čtvrtém závodě v kariéře F1 poprvé bodoval

Pilot Sauberu Charles Leclerc naplno využil zaváhání soupeřů a v událostmi nabité Velké ceně Ázerbájdžánu si dojel pro své první body ve formuli 1.
Leclerc ve čtvrtém závodě v kariéře F1 poprvé bodoval

Monačan do čtvrtého závodu sezóny startoval ze třináctého místa. Už v prvních deseti kolech se ale dostal na osmé místo. Leclercova jízda ale pokračovala a se strategií jedné zastávky v boxech nakonec závod dokončil na šesté pozici.

Pro Sauber to znamená nejlepší umístění od Velké ceny Ruska v roce 2015, kde skončil šestý Felipe Nasr.

Nastal u Leclerca v Baku zlom?

Nastal u Leclerca v Baku zlom?

„Dnes to byl úžasný závod. Jsem se svým výsledkem nesmírně spokojen,“ řekl Leclerc, který zároveň vyhrál anketu Jezdec dne.

„Bylo to rozhodně nabité událostmi. Spousta incidentů na trati z toho udělala nesmírně náročnou a zábavnou jízdu. Ve voze jsem se cítil dobře a snažil jsem se v závodě postupně propracovat na čelo středu pole. Je to neuvěřitelný pocit poprvé bodovat ve formuli 1.

Jako tým můžeme vidět náš potenciál a víme, co jsou naše silné stránky. Jsem velmi spokojen a těším se, že budeme pokračovat na této pozitivní vlně.“

Výkon mladého Monačana vyzdvihl také šéf týmu Fred Vasseur.

„Charles dnes získal své první body ve formuli 1, dojel na šestém místě. Měl dobrou rychlost a odváděl vyrovnanou práci. Udělal velký krok a může být hrdý na to, co dokázal,“ řekl Vasseur.

Druhý pilot Sauberu Marcus Ericsson dokončil závod těsně za body na jedenáctém místě.

Foto: Getty Images / Mark Thompson 

Další článek: Ostatní jezdci by s poškozením, které jsem měl, odstavili auto, říká Alonso

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
15. října | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.