Leclerc v další pódium na Silverstonu nevěří. Trápíme se tu více než před týdnem, říká

Osmé místo Charlese Leclerca a dvanácté Sebastiana Vettela v kvalifikaci na Velkou cenu 70. výročí formule 1 podle Monačana ukazuje „realističtější obrázek“ letošní formy stáje z Maranella.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Leclerc v další pódium na Silverstonu nevěří. Trápíme se tu více než před týdnem, říká | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Minulý víkend se na stejné trati podařilo Leclercovi vyjet si pro závod čtvrtou pozici, byť se ztrátou 1,124 sekundy na nejrychlejšího Lewise Hamiltona. Dnes Leclerc v kvalifikaci na Silverstonu obsadil osmé místo a za nejrychlejším Valtterim Bottasem zaostal o 1,460 sekundy.

„Nejsem překvapen. Upřímně myslím, že nám to ukazuje realističtější obrázek. Trápíme se tu více než minulý týden, hlavně na měkčích pneumatikách, zdá se, že jsme na ně agresivnější,“ řekl Leclerc.

„S měkkou sadou jsem v Q3 nedokázal ani dokončit celé kolo, v posledním sektoru poměrně dost odcházely. Myslím, že jsem tam ztratil spoustu času, teď s tím ale moc nemůžeme dělat.“

Díky defektům soupeřů se Leclerc dostal minulý týden ve Velké ceně Velké Británie i na stupně vítězů. Tento víkend však podobný úspěch neočekává.

„Strategie může hrát roli, ale neměli bychom očekávat stupně vítězů. Myslím, že se zítra budeme trápit. Když vidím, že naší slabinou je práce s pneumatikami a vidím opotřebení měkké sady, jaké o tomto víkendu máme, tak myslím, že to bude složité.“

Vettel na začátku druhé desítky

Letos podruhé vůbec do závěrečné části kvalifikace nepostoupil Sebastian Vettel, který obsadil dvanácté místo. Němec ale vydělá jednu pozici díky penalizaci Estebana Ocona za zdržování George Russella.

I přesto byl Vettel se svým výkonem v Q2 spokojen a cítí, že z vozu dostal maximum.

Sebastian Vettel: Jaký je život člověka, který není příznivcem sociálních sítí?

Sebastian Vettel: Jaký je život člověka, který není příznivcem sociálních sítí?

„Vždy jsem optimistický a vždy se snažím restartovat pro lepší zítřek,“ řekl čtyřnásobný mistr světa.

„Od minulého týdne jsme více méně tam, kde jsme teď. Nebyli jsme schopni udělat krok vpřed a vyzkoušet na autě spoustu věcí. Pozitivní je, že jsem byl spokojen se svým kolem. Měl jsem pocit, že to bylo vše, co v něm bylo. V životě jsem zajel horší kola a skončil lépe, takže z toho mám radost.“

Další článek: Za Bottasovou pole position stojí změny v nastavení vozu

12:46 | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
11:48 | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).
17. září | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00