Leclerc: Udělal jsem dvě chyby, které mě vyšly draho. Jinak jsem s letoškem spokojen

Charles Leclerc letos nestačil jen na vítězného Maxe Vestappena. Až na dvě větší chyby hodnotí Monačan své letošní výkony kladně.

Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Leclerc: Udělal jsem dvě chyby, které mě vyšly draho. Jinak jsem s letoškem spokojen | Foto: Getty Images / Jared C. Tilton

Tři výhry, devět pole position a druhé místo v celkovém pořadí. Taková je bilance Charlese Leclerca za letošní sezonu, která byla z pohledu čísel jeho nejúspěšnější v kariéře.

Po prvních závodech sezony se dokonce zdálo, že by Leclerc mohl ukončit 15leté čekaní Ferrari na jezdecký titul, ale toho se nakonec v Maranellu nedočkali.

Příčin byla hned celá škála –⁠ od technických problémů, přes strategické chyby až po zjevný fakt, že byla kombinace Max Verstappen/Red Bull s přibývajícími závody pro Ferrari až příliš rychlá.

O několik bodů navíc Leclerc přišel i vlastní vinou, což monacký pilot sám uznává.

„O svých chybách vždy mluvím otevřeně,“ citoval Leclerca web RacingNews365.com.

„Letos se jednalo především o dvě chyby, které mě vyšly hodně draze a kvůli kterým jsem přišel o body. Na druhou stranu jsem jinak se svou sezonou spokojený,“ uvedl pilot Ferrari.

Bezchybný Verstappen

Pětadvacetiletý závodník při hodnocení uplynulé sezony neváhá pochválit Maxe Verstappena a jeho tým Red Bull.

„Max a Red Bull byli v této sezóně téměř bezchybní a odvedli neuvěřitelnou práci. Tituly si zcela zaslouží. Na to, abychom jim mohli konkurovat, jsme nebyli dostatečně perfektní,“ uznal Leclerc, který věří, že se v roce 2023 on i Ferrari poučí.

Další článek: Byla to jen lidská reakce, zavzpomínal Russell na pomoc Čouvi po nehodě v Silverstone

Témata článku: ,