Leclerc udělá vše pro vítězství Ferrari nad Mercedesem | Foto: Getty Images / Clive Rose

Foto: Getty Images / Clive Rose

Leclerc udělá vše pro vítězství Ferrari nad Mercedesem

Italský tým má šanci skončit na druhém místě v Poháru konstruktérů. Na Mercedes v současnosti ztrácí pouze čtyři body.

Charles Leclerc (bez času/1.)

Monacký závodník se prvního tréninku neúčastnil. Místo něho se do monopostu posadil Robert Shwartzman, který závodí s izraelskou licencí. Ve druhém tréninku byl sice nejrychlejší, rád by však býval najel více kol.

„Byl to náročný den. Odjel jsem pouze dvě kvalifikační kola a celkově jsem moc kilometrů nenasbíral. Z vozu mám ale zatím celkově dobrý pocit. Jsme v přímém souboji s Mercedesem, který vypadá silně, takže to nebude snadné. Uděláme všechno, abychom startovali před nimi,“ slibuje Leclerc.

Carlos Sainz (7./19.)

Španěl se o víkendu pokusí získat celkové čtvrté místo v šampionátu jezdců. V pátek na sebe upozornil zejména velkým nárazem ve druhém tréninku.

„Pátek jsem tady v Abú Dhabí chtěl určitě prožít jinak. V prvním tréninku jsme si trochu hráli s nastavením, o to více jsem se těšil na ten druhý. Bohužel jsem v nájezdu do třetí zatáčky přejel přes velký hrbol, ztratil kontrolu nad vozem a narazil do bariér. Byla to drahá chyba a omlouvám se mechanikům, že jsem jim přidělal práci.

Jsem si jistý, že zítra budeme zpátky na trati a připraveni jet naplno. Vypadá to, že pole je vyrovnané, takže se můžeme těšit na zajímavou kvalifikaci,“ řekl Sainz.

Doporučujeme

Články odjinud