Leclerc si vyjednal od Ferrari auto. Nemá ho kam dát

Charles Leclerc se před týdnem na Instagramu pochlubil dárkem od Ferrari. Dostal vůz z roku 2019.
Foto: Getty Images / Charles Coates
Leclerc si vyjednal od Ferrari auto. Nemá ho kam dát | Foto: Getty Images / Charles Coates

Ferrari darovalo Leclercovi vůz SF90, se kterým v roce 2019 vyhrál ve Spa a Monze. Vůz je už týden v Monaku, ale doma ho Leclerc nemá.

Monačan v Imole prozradil, že si „dárek“ vyjednal s Ferrari při jednání o nové smlouvě, kterou podepsal krátce před Vánocemi 2019. Leclerc má smlouvu do roku 2024.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek

„Bylo to jedno z mých přání a oni si to uvědomili,“ řekl Leclerc, který současně přiznal, že vůz nemá kam dát. Dočasně tak bude SF90 umístěn ve sbírce aut monackého knížete.

Letos asi Leclerc s dalšími vítězstvími ve F1 počítat nemůže. Na druhou stranu by na tom mělo být Ferrari lépe než vloni

„Udělali jsme s autem významný krok vpřed,“ řekl Leclerc v Imole. „Oproti loňsku jsme udělali lepší pokrok než ostatní. Je to realistický cíl být na třetím místě za Red Bullem a Mercedesem. Je to pro nás dosažitelný cíl.“

Další článek: Pokud máme dobré auto, tak prohra v Bahrajnu nevadí, myslí si Verstappen

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.