Leclerc si vítězství zasloužil, říká Hamilton

Technický problém ve Velké ceně Bahrajnu připravil Charlese Leclerca o jeho první vítězství ve formuli 1. Svůj 74. triumf v kariéře naopak díky tomu slaví pětinásobný mistr světa Lewis Hamilton z Mercedesu.
Leclerc si vítězství zasloužil, říká Hamilton

Ferrari a Leclerc dominoval víkendu v Bahrajnu. Vyhrál kvalifikaci a po startu, kdy se propadl až na třetí místo, se dokázal vrátit do čela. Problém s MGU-H, který se objevil deset kol před cílem závodu, měl však velký vliv na rychlost jeho ferrari a pro piloty Mercedesu Hamiltona a Valtteriho Bottase nebyl velký problém si s Leclercem poradit.

Po svém prvním letošním vítězství však Hamilton přesto vyzdvihl výkon Ferrari. „Ferrari byly o tomto víkendu neuvěřitelné. Charles odvedl skvělou práci. Udělal všechno pro to, aby vyhrál. Vítězství si zasloužil. Pro náš tým je to skvělé vítězství, když uvážíme, jak těžký to byl závod. Ale tenhle kluk tady (Leclerc) získá v budoucnu spoustu vítězství,“ řekl Hamilton.

„Dnes jsme měli rozhodně štěstí. Musíme to ale brát tak, jak to přichází. Stále jsem v závodě nechal všechno, tlačil jsem, jak nejvíce jsem mohl. Souboj, který jsem měl s Vettelem, byl pro mě samozřejmě velmi zábavný. V nájezdu do čtvrté zatáčky byl velký protivítr, takže jsem brzdil později než obvykle, objel jsem ho vnějškem. Nemyslím si, že došlo ke kontaktu,“ popsal Hamilton souboj, po kterém se Vettel roztočil.

Osamocený Bottas

Valtteri Bottas se během nedělní Velké ceny Bahrajnu cítil místy osamoceně předtím, než se díky technickým problémům Charlese Leclerca posunul na druhé místo v cíli závodu.

Bottas se v prvním kole dostal ze čtvrté na druhou pozici. Následně však nestačil na nejrychlejší tři a úvodní část závodu strávil na čtvrté pozici bojem s Maxem Verstappenem.

Fin následně získal jednu pozici poté, co chyboval Sebastian Vettel a musel do boxů pro nové přední křídlo. Na konečné druhé místo se dostal pět kol před cílem, když předjel Leclerca.

„Bylo tu spoustu okamžiků, které byly velmi vzrušující a zajímavé a byla to zábava. Pak tu ale v závodě byly také chvíle, kdy jsem se cítil celkem osamoceně,“ řekl Bottas, který si i po druhém závodě udržel vedení v průběžném pořadí šampionátu.

„Bylo velmi obtížné udržet v průběhu závodu rytmus. Byly tam ale i dobré souboje a když nebyla zezadu žádná hrozba a velká ztráta na ty vpředu, dokázal jsem také šetřit motor. Na předním křídle jsem měl také zachycený nějaký plastový sáček, což mě stálo výkon,“ popsal Bottas.

„Nebyl to nejlepší závod, ale nakonec bylo štěstí na naší straně a rozhodně to bereme. Hlavně já po té smůle z loňského roku. Samozřejmě velká smůla také pro Charlese, ale ono to přijde. Já musel na své první vítězství čekat více než 80 závodů, takže jsem si jistý, že bude v pohodě.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Leclerc: Se safety carem jsme měli štěstí v nešťastné situaci

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.