Leclerc si užil souboj s Verstappenem

Souboj s Maxem Verstappenem ve Velké ceně Velké Británie byl pro Charlese Leclerca podle jeho slov nejzábavnější, jaký ve formuli 1 zažil. Holanďanovo bránění pozice bylo podle pilota Ferrari na hraně, ale v mezích pravidel.
Leclerc si užil souboj s Verstappenem

Po jejich souboji o vítězství v minulém závodě v Rakousku, kdy se Verstappen po vzájemném kontaktu pár kol před koncem dostal do vedení a zvítězil, Leclerc již pochopil, jak tvrdě může s Verstappenem na trati závodit.

Leclerc s Verstappenem spolu na Silverstonu bojovali několikrát v prvních dvaceti kolech. Několikrát jeli bok po boku, ale Leclerc nakonec z tohoto souboje vyšel jako vítěz.

Vettel uznal vinu za kolizi s Verstappenem

Vettel uznal vinu za kolizi s Verstappenem

„To byla rozhodně ta největší zábava, jakou jsem ve formuli 1 zažil. Je to krátká kariéra, jen jeden a půl roku, ale z vnitřku vozu to byla velká, velká zábava,“ řekl Leclerc, který dojel na Silverstonu třetí.

„Myslím, že Rakousko mi celkem dost otevřelo oči a pochopil jsem, jak daleko můžeme zajít a co se očekávalo. Nakonec jsem rád, že takto bojujeme. Myslím, že každý jezdec chce závodit tvrdě, a my po většinu závodu tvrdě bojovali. Bylo to zábavné, vždy na hraně, ale myslím, že v rámci pravidel.“

Leclerc také řekl, že Red Bull byl ve Velké Británii rychlejší než Ferrari.

„Myslím, že musíme něco udělat s naší závodní rychlostí a snažit se udržet tyto pneumatiky v tak dobrém stavu, jako Mercedes a Red Bull. Myslím, že se v tomto ohledu trochu trápíme.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hamilton: Nebýt Bottas můj týmový kolega, bojoval bych tvrději

16:25 | Toro Rosso alias Alpha Tauri potvrdilo, že prošlo crash testy.
9:10 | Carlos Sainz vyhrál potřetí Dakar. Alonso 13.
16. ledna | Tata Communications po osmi letech ukončila partnerství s F1 při spolupráci na digitální transformaci sportu, uvedl Reuters.
15. ledna | Williams by měl být připravený včas na letošní testy. Claire Williamsová potvrdila, že vůz prošel crash testy. Vloni s nimi měl velké problémy.