Leclerc si užil souboj s Verstappenem

Souboj s Maxem Verstappenem ve Velké ceně Velké Británie byl pro Charlese Leclerca podle jeho slov nejzábavnější, jaký ve formuli 1 zažil. Holanďanovo bránění pozice bylo podle pilota Ferrari na hraně, ale v mezích pravidel.
Leclerc si užil souboj s Verstappenem

Po jejich souboji o vítězství v minulém závodě v Rakousku, kdy se Verstappen po vzájemném kontaktu pár kol před koncem dostal do vedení a zvítězil, Leclerc již pochopil, jak tvrdě může s Verstappenem na trati závodit.

Leclerc s Verstappenem spolu na Silverstonu bojovali několikrát v prvních dvaceti kolech. Několikrát jeli bok po boku, ale Leclerc nakonec z tohoto souboje vyšel jako vítěz.

Vettel uznal vinu za kolizi s Verstappenem

Vettel uznal vinu za kolizi s Verstappenem

„To byla rozhodně ta největší zábava, jakou jsem ve formuli 1 zažil. Je to krátká kariéra, jen jeden a půl roku, ale z vnitřku vozu to byla velká, velká zábava,“ řekl Leclerc, který dojel na Silverstonu třetí.

„Myslím, že Rakousko mi celkem dost otevřelo oči a pochopil jsem, jak daleko můžeme zajít a co se očekávalo. Nakonec jsem rád, že takto bojujeme. Myslím, že každý jezdec chce závodit tvrdě, a my po většinu závodu tvrdě bojovali. Bylo to zábavné, vždy na hraně, ale myslím, že v rámci pravidel.“

Leclerc také řekl, že Red Bull byl ve Velké Británii rychlejší než Ferrari.

„Myslím, že musíme něco udělat s naší závodní rychlostí a snažit se udržet tyto pneumatiky v tak dobrém stavu, jako Mercedes a Red Bull. Myslím, že se v tomto ohledu trochu trápíme.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Hamilton: Nebýt Bottas můj týmový kolega, bojoval bych tvrději

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10