Leclerc si účastí v tréninku F1 splnil sen

Monacký pilot Charles Leclerc dostal u týmu Haas v prvním tréninku na Velkou cenu Velké Británie na Silverstonu poprvé v rámci oficiálních jízd možnost jet s monopostem formule 1.
Leclerc si účastí v tréninku F1 splnil sen

Leclerc, který je členem Jezdecké akademie Ferrari a letos závodí v šampionátu GP3, pro první trénink vystřídal ve voze Estebana Gutiérreze. Monačan přitom letos dostane příležitost ještě ve čtyřech trénincích F1.

Leclerc obsadil 18. místo, když zaostal o 1,3 sekundy za druhým pilotem Haasu Romainem Grosjeanem.

„Splnil se mi tím sen, který jsem měl od svých šesti let,“ řekl Leclerc, který již dříve s Ferrari specifikace 2014 odjel na testovací trati ve Fioranu potřebný počet kilometrů k získání superlicence.

„Řídit vůz formule 1 bylo vždy mým snem, a když k tomu teď došlo při oficiálním volném tréninku, tak je to ještě lepší. Nedokážu slovy popsat, jak jsem šťastný.“

Po 90 minutách v kokpitu přitom Leclerc vidí největší rozdíl mezi vozem F1 a GP3 v posilovači řízení.

„Posilovač řízení... od GP3 je to hodně odlišné,“ dodal průběžně vedoucí muž juniorského šampionátu. „Také výkon je v porovnání s vozem GP3 úžasný. Tohle jsou tedy dvě nejvíce působivé věci (na voze formule 1).“

„V rychlých zatáčkách je ještě velký prostor (pro zlepšení), jelikož jsem bojoval s posilovačem řízení, kolo po kole jsem se do toho ale dostával. Trochu jsem se trápil v rychlých zatáčkách, kterých je Silverstone plný.“

V rámci učení se řízení monopostu F1 se Leclerc během tréninku dostal také do hodin v zatáčce Village.

Leclerc by mohl testovat i Ferrari

Svým dobrým výkonem v tréninku by si Leclerc mohl vybojovat také možnost testovat příští týden na Silverstonu v barvách Ferrari.

Každý tým musí v rámci sezónních testů nasadit alespoň jednoho nováčka, Haas dá pro oba dny šanci Američanovi Santinu Ferruccimu a stáj z Maranella letos zatím nováčka do vozu neposadila.

„Zatím o tom není rozhodnuto, budu ale v Maďarsku,“ připomenul Leclerc fakt, že příští šanci v tréninku F1 dostane na Hungaroringu.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Hamilton, Rosberg nevyjel

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.
19. června | Ve 20:30 začíná kvalifikace IndyCar... debutuje Kevin Magnussen. Ve 23:00 pak závod formule E z mexické Puebly.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen